Anna Stankiewicz i Janusz Strobel zagrali w Trójce - zobacz wideo

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Anna Stankiewicz i Janusz Strobel zagrali w Trójce - zobacz wideo
Anna Stankiewicz i Janusz Strobel w Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki OsieckiejFoto: Wojciech Kusiński/ Polskie Radio

On - wybitny gitarzysta i kompozytor, ona - jazzowa wokalistka młodego pokolenia. Efekty ich współpracy usłyszeliśmy na antenie Trójki

Koncert odbył się 14 października o godz. 20.05 w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej i był transmitowany na antenie Trójki.

Ciekawe barwy głosu są niezwykle charakterystyczne i chętnie zapamiętywane przez słuchaczy. Taką właśnie barwę ma – Anna Stankiewicz. Jej ciepłego głosu po prostu chętnie się słucha. Doskonale interpretuje piosenki Jonasza Kofty, Agnieszki Osieckiej, Jana Wołka, a ta interpretacja łączy słowa z muzykalnością piosenkarki, muzykalnością, która jest uzasadniona tym, że Anna jest doskonale wykształcona muzycznie. Możliwość koncertowania wspólnie z niezwykle wybitnymi i lubianymi polskimi muzykami: Włodzimierzem Nahornym, Andrzejem Jagodzińskim i Januszem Stroblem, pozwala młodej artystce prezentować swój repertuar na najwyższym światowym poziomie.

Zobacz kto jeszcze zagrał w Trójce i obejrzyj wideo z koncertów >>>

Pisząc o Januszu Stroblu, nie możemy pominąć faktu, że jego kompozycje, poza muzyką dla potrzeb różnych filmów, sztuk w teatrach oraz piosenek do tekstów Jonasza Kofty, Jana Wołka, Wojciecha Młynarskiego i Magdy Czapińskiej obejmują tworzenie muzyki na gitarę klasyczną. Są to głównie kompozycje dla wykonawców, którzy przedstawiają swoje utwory solo albo z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej. W pełni obraz twórczości Jana Strobla oddają chyba tylko dziesiątki nagranych płyt, mnóstwo przebojów śpiewanych przez znanych i lubianych wykonawców, zapierające dech kompozycje i aranżacje muzyki instrumentalnej.

  

Efekty współpracy tego duetu usłyszeliśmy 14 października. Muzycy wystąpili w składzie: Anna Stankiewicz - wokal, Andrzej Jagodziński - piano, akordeon, Czesław Bartkowski - perkusja. Adam Cegielski - kontrabas. Mariusz Mielczarek - sax. Adam Lewandowski - instr. perk. Janusz Strobel - gitara.


(źr. januszstrobel.pl)

Polecane