Miles Davis był taki elektryczny

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Miles Davis był taki elektryczny
Miles DavisFoto: Wikipedia/fot.Peter Buitelaar

"The Man With The Horn" to tytuł jednej z elektrycznych płyt Milesa Davisa opublikowanej w maju 1981 roku. Dziś przypada 21 rocznica śmierci Mistrza w związku z tym nasze spotkanie rozpocznę od nagrania z tej płyty.

Rocznica śmierci Milesa przypada właśnie dziś, jutro natomiast swoje urodziny będzie obchodził Jean-Luc Ponty i jeśli tylko wystarczy czasu, to po jazzie zdominowanym przez trąbkę usłyszymy improwizację opartą na skrzypcach.

Skrzypce zresztą brzmieć będą również z powodu koncertu Adama Bałdycha. W ostatnią niedzielę w Studiu im. Agnieszki Osieckiej gościliśmy Adama razem z zespołem. Transmisja koncertu trwała niecałą godzinę w związku z czym nie wszystkie utwory pojawiły się na naszej antenie. Dziś nadrobimy tę zaległość prezentując fragmenty występu zagranego już po transmisji.

Ponadto o szczególną uwagę poproszę miłośników muzyki elektronicznej, ponieważ dysponuję biletami na Free Form Festiwal jak również wejściówkami na dwie imprezy klubowe: pierwsza z nich odbędzie się już dziś w Warszawie i będą to urodziny Niewinnych Czarodziejów, druga z kolei już za tydzień w sopockim klubie Stereo, w trakcie której dojdzie do połączenia kabaretu i… muzycznej opowieści zmiksowanej przy pomocy płyt. O szczegółach tych wydarzeń opowiem w trakcie naszego dzisiejszego spotkania.

Serdecznie zapraszam po godzinie 15.

margan margański

Polecane