"Szopka" w Trójce

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Szopka" w Trójce
Wiktoria Gorodeckaja czyta "Szopkę" Zośki PapużankiFoto: Fot.: Wojciech Dorosz

Od 1 października zapraszamy na nową powieść w paśmie przedpołudniowym, debiutancką "Szopkę" Zośki Papużanki.

Październik rozpoczynamy dwiema nowymi książkami. Eksperymentujemy, proponując niełatwą powieść przed południem, a mieniący się faktami, humorem i różnymi niespodziankami dźwiękowymi reportaż - wieczorem.

"Szopka" Zośki Papużanki (pseudonim) jest debiutem powieściowym krakowskiej autorki tekstów piosenek, nauczycielki, teatrologa - z wykształcenia. 

Powieść opowiada rodzinną sagę polskiej rodziny. Jest w niej więc i historia nowsza (PRL) i wojna (we wspomnieniach bohaterów). Główną bohaterką jest Wandzia, ale to nie takie oczywiste, gdyż mamy w powieści wielu narratorów. 

/

W niewielkiej tylko części narracja prowadzona jest przez Wandzię. Czytelnik łatwo sobie z tym poradzi. W trudniejszej sytuacji znajdzie się słuchacz. Postanowiliśmy bowiem zaprosić do lektury jedną tylko aktorkę. Nasze zaproszenie przyjęła Wiktoria Gorodeckaja, która w Teatrze Narodowym przygotowuje się do premiery "Królowej Margot".
Największą zaletą powieści jest jej styl. Ogromną przyjemność sprawia obcowanie z "prawdziwą" literaturą piękną (a nie jest ono tak częste dzisiaj).

Lekturze towarzyszy oczywiście muzyka, tym razem zaprosiliśmy do współpracy Krzysztofa Konika Koniecznego. Udostępnił nam swoją teatralną muzykę min. do spektakli Teatru Śląskiego.
Zośka Papużanka "Szopka"- od 1 października o 11.50.
Wydawnictwu Świat Książki dziękujemy za pomoc w realizacji "serialu".
Polecam:
Baszka Marcinik. Współpraca: Renata Szewczak, Janusz Deblessem i Mateusz Patyk.

Polecane