Dzień Otwarty Trójki: czekamy na Was na Myśliwieckiej 3/5/7

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Dzień Otwarty Trójki: czekamy na Was na  Myśliwieckiej 3/5/7
Foto: Fot. www.marcin-zawadzki.com

Z okazji 50-lecia Trójki, w sobotę 22 września przy Myśliwieckiej 3/5/7 otworzyliśmy drzwi przed wszystkimi słuchaczami i fanami rozgłośni. Nie zabrakło ciekawych gości, gwiazd radiowych i telewizyjnych, specjalnych wydarzeń oraz niespodzianek.

Posłuchaj

Pierwsi słuchacze zwiedzają Trójkę
+
Dodaj do playlisty
+

Jedną z największych atrakcji tego dnia był mecz piłki nożnej rozegrany przez trójkową drużynę Grzmoty Myśliwiecka z zespołem TVP - Drużyną Wiadomości. Trenerem radiowej reprezentacji, w skład której weszli dziennikarze Trójki oraz zaprzyjaźnione gwiazdy, był były piłkarz, reprezentant Polski Tomasz Iwan. W roli komentatorów wystąpili: Artur Andrus, Maria Czubaszek, Dariusz Szpakowski oraz Janusz Zaorski.

Rolę selekcjonera Grzmotów Myśliwiecka pełnił Piotr Baron. Na boisku pojawili się nie tylko dziennikarze Trójki, m.in.: Michał Gąsiorowski (kapitan drużyny), Tomasz Gorazdowski, Marcin Łukawski, Piotr Metz, Michał Olszański, Paweł Sołtys i Piotr Stelmach, ale także zaprzyjaźnieni z rozgłośnią: Sambor Czarnota, Mateusz Damięcki, Zbigniew Hołdys, Wojciech Malajkat, Piotr Polk i Piotr Szwedes.

W składzie Drużyny Wiadomości, oprócz kapitana Piotra Kraśki, znaleźli się dziennikarze redakcji, m.in.: Dariusz Bohatkiewicz, Adam Feder, Paweł Gadomski, Michał Siegieda, Krzysztof Ziemiec, a wsparcia udzielili: Dariusz Dziekanowski, Jarosław Kret, Jacek Kurowski, Maciej Kurzajewski i trener – Rafał Patyra.

Za obsadę sędziowską odpowiadał były sędzia międzynarodowy i prezes PZPN Michał Listkiewicz. Obie drużyny zagrzała do walki barwna grupa cheerleederek.
A na Myśliwieckiej 3/5/7 w Warszawie, przez cały dzień od 10.00 do 18.00, można zwiedzać siedzibę Trójki – m.in. studia, reżyserkę, blok emisyjny, newsroom oraz specjalną "Izbę Pamięci", czyli muzeum "trójkowych" osobliwości. W programie zwiedzania znajdą się także konkursy z nagrodami oraz pokaz montażu dźwięku i miksowania muzyki z czarnych płyt, na który zapraszają Hirek Wrona i Michał Margański. Ekipa Trójki pokaże też, jak powstaje program na żywo, jak przygotowuje się materiały do audycji i serwisy informacyjne.
Nie zabraknie też tego, co słuchacze lubią najbardziej – spotkań z gwiazdami Trójki. Dzień Otwarty stanie się okazją do zdobycia autografu m.in. od: Marka Wałkuskiego, Wojciecha Manna, Marka Niedźwieckiego, Piotra Barona, Jurka Owsiaka, Dariusza Bugalskiego, Agnieszki Szydłowskiej, czy Beaty Michniewicz. Ponadto będzie można kupić książki trójkowych autorów i gadżety Programu Trzeciego, a także zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Słuchaczy powitał Uliczny Teatr z Bolesławca "Glinoludy". Zgłodniali i spragnieni po zwiedzaniu, mogli zaopatrzyć się w kanapki i napoje w specjalnie przygotowanym trójkowym bufecie.

Grafik dyżurów przy szklanych stolikach:

- godz. 10-11  Michał Gąsiorowski, Krystian Hanke, Marcin Łukawski, Beata Michniewicz, Michał Olszański, Agnieszka Szydłowska ,Marcin Zaborski;

- godz. 11-12 Krystian Hanke, Wiktor Legowicz, Marcin Łukawski, Wojciech Mann, Beata Michniewicz,  Marcin Zaborski;

- godz. 12-13 Dariusz Bugalski, Jan Chojnacki, Wiktor Legowicz, Barbara Marcinik,

Jerzy Sosnowski

- godz. 13-14 Dariusz Bugalski, Ryszard Jaźwiński, Jerzy Sosnowski

- godz. 14-15 Artur Andrus, Piotr Baron, Marek Niedźwiecki, Jurek Owsiak

- godz. 15-16 Piotr Stelmach

- godz. 16-17 Hirek Wrona, Piotr Metz

- godz. 17-18 Piotr Metz

- godz. 18-19 Marcin Kydryński

Zapraszamy także na stronę internetową trojka.polskieradio.pl oraz profil na Facebooku "Trójka - Program 3 Polskiego Radia”.

Polecane