Powakacyjna dieta dla włosów

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Powakacyjna dieta dla włosów
Foto: Fot.: Glow Images

Urszula Kwiatek (dietetyk): Przede wszystkim włosy potrzebują cynku. Jest on m.in. w grzybach, które niestety są mało popularne. Zrobiono im w latach 70. ogromną krzywdę okrzykując ciężkostrawnymi i bezwartościowymi, co spowodowała, że ludzie przestali je jeść.

Posłuchaj

"Instrukcja obsługi człowieka" 11.09.2012
+
Dodaj do playlisty
+

Po wakacjach mamy zazwyczaj piękne wspomnienia, ale też  bardzo zniszczone, od słońca i słonej wody, włosy. Na szczęście są takie składniki odżywcze, które przyśpieszą ich regenerację.
Urszula Kwiatek, dietetyk, podkreśla, że cynk jest bardzo wartościowym makroelementem, który świetnie wpływa nie tylko na włosy, ale też na rozwój umysłowy. Jedząc żywność bogatą cynk jesteśmy mniej narażeni na zachorowanie na chorobę Alzheimera. Gość Grażyny Dobroń radzi by jeść młode grzyby, które nie są ciężkostrawne. Oprócz grzybów bogate w cynk są również ryby i  wątróbka. Wegetarianie powinni jeść duże ilości otrąb, nasiona dyni i słonecznika.

Drugim pierwiastkiem, który bardzo służy włosom, jest kobalt. Jest on w kaszy gryczanej, kakao i herbacie. Powinniśmy także zadbać o obecność w naszej diecie manganu (znajdziemy go w herbacie, grochu i fasoli) oraz witaminy A (występuje w marchewce, tranie i maśle).

Sama dieta jednak nie wystarczy, by doprowadzić nasze włosy do stanu sprzed wakacji. - Trzeba pójść do fryzjera i podciąć końcówki. Odpuścić na jakiś czas lokówki, prostownice, ostre szczotki a nawet suszarki - radzi Urszula Kwiatek.

Audycji "Instrukcja obsługi człowieka" można słuchać od poniedziałku do czwartku o godz. 10.45. Zapraszamy.

Więcej rozmów Grażyny Dobroń na temat rozwoju osobistego, zdrowia i psychologii znajdziesz na podstronach "Instrukcji obsługi człowieka" i "Dobronocki" >>

(pg)

Polecane