Kapela ze Wsi Warszawa i Pablopavo znaleźli wspólny mianownik!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Kapela ze Wsi Warszawa i Pablopavo znaleźli wspólny mianownik!
Maciej Szajkowski Foto: TVP/PAP/Jan Bogacz

- Z przeszłości w przyszłość. To jest idea: z jednej strony korzenie, z drugiej wszystko to, co przynosi nam świat współczesny - mówią o swoim projekcie koncertowym Pablopavo, Dewot i Szaja Bisurman.

Posłuchaj

Dewot, Szaja Bisurman i Pablopavo w Trójce
+
Dodaj do playlisty
+

Pozbawiona wsparcia mass mediów i funkcjonująca w głębokim undergroundzie, samoistnie generuje fantastyczne projekty oraz nietuzinkowych wykonawców - taka opinia panuje powszechnie o scenie world music w Polsce.

Gośćmi Agnieszki Szydłowskiej w "Programie Alternatywnym" byli Maciej Szajkowski, założyciel Kapeli ze Wsi Warszawa, znany z solowych projektów i grupy Vavamuffin poeta i wokalista Pablopavo oraz Mateusz Dobrowolski ze Stowarzyszenia Sztuki Etnicznej "Transetnika". Opowiadali o swoim projekcie "Etno Ugór - Jedna Europa Wiele Kultur II!".

- To wycieczka ku współczesności odnoszącej się i poszukującej tożsamości w muzyce tradycyjnej. Nie będzie odgrzewany kotlet. Raczej muzyka z bardzo precyzyjnie określonym mianownikiem: tradycja i tożsamość - mówi Maciej Szajkowski w Trójce.
10 listopada w warszawskim Palladium w ramach projektu "Etno Ugór - Jedna Europa Wiele Kultur II! zaprezentują się: legendarna postać hiszpańskiej sceny world music Mercedes Peón razem z Kapelą ze Wsi Warszawa, najważniejszym zespołem polskiej sceny folk, a także węgierskie trio Airtist wespół z Pablopavo i Praczasem, których wspólna płyta "Głodne Kawałki”, nagrana przy udziale wybitnych muzyków warszawskiej sceny etno, stała się wydarzeniem roku 2011 na scenie alternatywnej.
- Mercedes Peón to osoba, która na autorskiej płycie brawurowo połączyła z brzmieniami zupełnie współczesnymi najstarsze instrumenty: dudy, liry korbowe, galicyjską wersję tamburynu, pandeiretę. Ona ją wydała po 25 latach uczenia się galicyjskiego folkloru - opowiada Mateusz Dobrowolski.

Słuchaj "Programu Alternatywnego" także na moje.polskieradio.pl
Jak tak różnorodnym artystom współpracuje się przed wspólnym koncertem? Dowiedz się z wywiadu Trójki.
usc

Polecane