Legendarny manifest bitników wreszcie na ekranie!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Legendarny manifest bitników wreszcie na ekranie!
Kristen Stewart. Kadr z filmu "W drodze"Foto: fot. mat. dystrybutora

- Legendą w Hollywood jest list, który Jack Kerouac miał wysłać do Marlona Brando proponując współpracę przy ekranizacji swej powieści. Musieliśmy jednak czekać 50 lat, by to się stało - o filmie opowiada w Trójce Szymon Holcman.

Posłuchaj

"Trójkowo, filmowo" - 2 września 2012
+
Dodaj do playlisty
+

- Czeka nas duże filmowe wydarzenie, czyli adaptacja słynnej powieści Jacka Kerouaca "W drodze". To produkcja, która czekała na zrealizowanie odkąd pisarz wydał powieść w 1957 roku - mówi przedstawiciel firmy dystrybucyjnej Gutek Film, która 14 września wprowadzi "W drodze" do polskich kin.

W wyreżyserowanym przez Waltera Sallesa ("Dzienniki motocyklowe") filmie wystąpi plejada gwiazd młodego kina: Kristen Stewart, Kirsten Dunst, Sam Riley, Viggo Mortensen, Garret Hedlund, Tom Sturridge.

Młody pisarz Sal Paradise (Sam Riley) w towarzystwie przyjaciela i nieobliczalnego włóczęgi, Deana Moriarty'ego (Garrett Hedlund), oraz jego wyzwolonej dziewczyny Marylou (Kristen Stewart), rusza w szaleńczą wyprawę po Ameryce. Podróżują razem autostopem i jeżdżą kradzionymi samochodami, szukając przygód, narkotyków, alkoholu i wolnej miłości. Ich wędrówka jest spełnieniem marzenia całej generacji, wyzwaniem rzuconym obłudnej obyczajowości i nudzie.

"W drodze" to legendarny manifest bitników, książka oparta częściowo na osobistych doświadczeniach Kerouaca. - Chciał napisać powieść o swoim pokoleniu, stworzyć "studium młodych ludzi naszych czasów, którzy po prostu 'nie chcą pracować' i wędrują po kraju, z jednej strony ocierając się o przestępczość, a z drugiej o włóczęgostwo” (wpis z listopada 1949 roku w notatniku zatytułowanym "Nocne notatki i rysunki do W drodze”) - dowiadujemy się z materiałów dystrybutora.

Trójka objęła film swoim patronatem.

Muzykę do filmu skomponował Gustavo Santaolalla ("Babel", "Amores Perros").

(asz/gutekfilm.pl)

Polecane