Zobacz, jak Adam Bałdych zagrał w Trójce!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Zobacz, jak  Adam Bałdych zagrał w Trójce!
Adam BałdychFoto: PR/Wojciech Kusiński

Adam Bałdych w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej zaprezentował utwory z płyty "Imaginary Room", pierwszej, jaką nagrał z wybitnymi skandynawskimi muzykami dla prestiżowej niemieckiej wytwórni ACT MUSIC.Koncert był transmitowany na antenie Trójki 23 września.

Adam Bałdych współpracujący dotychczas z takimi artystami jak Jim Beard, Urszula Dudziak, Leszek Możdżer, Lars Danielsson, Mika Urbaniak, Grażyna Auguścik, Royal Quartet czy L.U.C, znany jest z bezkompromisowych poszukiwań twórczych. Na płycie znajdują się autorskie kompozycje Adama łączące najnowsze trendy muzyczne.
Album "Imaginary Room" pokazuje, że wiolinistyka jazzowa potrafi być zaskakująco nowoczesna, a sam Adam pomimo młodego wieku wyznacza nowe kierunki dla skrzypiec jazzowych. Adam Bałdych przełamuje wszystkie stereotypy na temat skrzypiec, a jego ekspresja, niezwykła kreatywność i wirtuozeria nie pozostawiają złudzeń, dlaczego nazywany jest "Diabłem".
"Imaginary Room" zyskała już wiele pozytywnych recenzji nie tylko w Polsce, ale również za granicą, a wciąż pojawiają się nowe. "Bez wątpienia Adam jest najbardziej rozwiniętym technicznie skrzypkiem żyjącym w naszych czasach. Możemy spodziewać się po nim wszystkiego" - napisał o nim Ulrich Olshausen z "Frankfurter Allgemeine Zeitung".
W Trójce Adam Bałdych wystąpił wraz z muzykami:
Paweł Tomaszewski – fortepian
Piotr Żaczek – gitara basowa
Maciek Kociński – saksofon
Łukasz Żyta – perkusja
 

 

Polecane