Literacki kurort

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Literacki kurort
Foto: Fot.: mat. promocyjne

- Sopot miał Miłosza i Herberta, przez chwilę Rilkego. Uznaliśmy, że warto pomyśleć o promowaniu czytania latem w mieście, które kojarzy się z wypoczynkiem - mówi wiceprezydent Joanna Cichocka-Gula.

Posłuchaj

"Klub Trójki", 20 sierpnia 2012
+
Dodaj do playlisty
+

Książka jest tu punktem wyjścia do spotkań z literaturą, rozmów o niej i różnych sposobach jej pokazywania. - Pierwsza edycja każdego festiwalu jest mieszanką pomysłów. Dzięki wielości różnych atrakcji każdy coś dla siebie znajdzie - przekonuje Adam Nalepa, reżyser teatralny i dyrektor artystyczny Fundacji Teatru BOTO.
Festiwal ma szansę stać się jedną z najważniejszych tego typu imprez w Polsce. W programie znalazło się blisko 50 wydarzeń kulturalnych związanych z promocją szeroko pojętej literatury i czytelnictwa. Do Sopotu przyjechali m.in. Mariusz Szczygieł, Jacek Hugo-Bader, Ignacy Karpowicz, Joanna Bator, Ewa Winnicka, Wojciech Tochman, Witold Szabłowski i Jurij Andruchowycz.
Literacki Sopot to także kino, koncerty, warsztaty z polskimi reportażystami i warsztaty dla dzieci, które pokazują najmłodszym jak sympatyczną krainą jest świat literatury. - Zatoka Sztuki powstała ze środków prywatnych, natomiast nasze funkcjonowanie opiera się na ścisłym i dobrym partnerstwie z miastem - opowiada Natalia Turczyńska-Schmidt, prezes fundacji z MCKA i właścicielka Zatoki Sztuki w Sopocie, jak na razie jedynej instytucji w kraju, łączącej kulturę i sztukę z biznesem, przy zachowaniu równowagi między nimi. Z kolei Roman Wojciechowski, dyrektor tamtejszej Miejskiej Biblioteki Publicznej mówi: - Jesteśmy prężnie działającym organizmem. Ubiegły rok to 700 wydarzeń dla ponad 10 tysięcy osób. Staliśmy się miejsce spotkań, bardzo ważnym dla wielu ludzi. Gościliśmy największe gwiazdy telewizyjne, teatralne, literackie - opowiada
Na "Klub Trójki" zapraszamy od poniedziałku do czwartku o godz. 21.05.

(ed)

Polecane