PAH niesie pomoc od 20 lat

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
PAH niesie pomoc od 20 lat
Kadr z klipu promującego tegoroczny Dzień Pomocy HumanitarnejFoto: fot. www.whd-iwashere.org

- Tegoroczny Dzień Pomocy Humanitarnej będzie obchodzony pod hasłem "I was here". To trafne hasło - mówi o każdym z nas, bo każdy pozostawia jakiś odcisk po sobie, każdy jest na co dzień pracownikiem humanitarnym - mówi Rafał Hechmann, koordynator pomocy humanitarnej PAH.

Posłuchaj

PAH niesie pomoc od 20 lat
+
Dodaj do playlisty
+

19 sierpnia już po raz czwarty obchodzimy Światowy Dzień Pomocy Humanitarnej, ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych. - Nasze nastawienie i nasza postawa oraz to czy reprezentujemy sobą szeroko pojęty humanitaryzm bardzo realnie odbija się na tym, jaka jest sytuacja na świecie - podkreśla Rafał Hechmann z Polskiej Akcji Humanitarnej, która od 20 lat angażuje się w pomoc ofiarom konfliktów zbrojnych i klęsk żywiołowych.

Pamiętamy pierwsze lata PAH z konwojów, które jeździły do Sarajewa, z darów rzeczowych, obecnie wszystko odbywa się inaczej. - Teraz podstawą naszej działalności są stałe misje, które prowadzimy w Sudanie Południowym, Somalii, Palestynie. Przez dwadzieścia lat zupełnie zmienił się styl i sposób w jaki dostarczana jest pomoc humanitarna - wyjaśnia gość popołudniowego wydania "Zapraszamy do Trójki".
Od kilku lat - jak tłumaczy ekspert - pomoc humanitarna sprowadza się do działania systemowego odgórnie wprowadzonego przez ONZ. - Pomoc humanitarna jest podzielona na kilkanaście sektorów. PAH specjalizuje się w sektorze wodnym i sanitarnym. Dzięki temu pomija się luki w pomocy humanitarnej i nie dubluje się wysiłków - podkreśla Rafał Hechmann.  

Jak wygląda działalność PAH i jak każdy może zostać pracownikiem humanitarnym, posłuchaj całej rozmowy. Zachęcamy także do odwiedzenia strony www.pah.org.pl.

(ed)

Polecane