Ucieczki w środku miasta

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Ucieczki w środku miasta
Odtwórca roli Witka - Jarosław Wierzbicki. Kadr z filmu "Lato w mieście", reż. Agnieszka GomułkaFoto: fot. mat. promocyjne

- Z dzieciństwa pamiętam postać mężczyzny, o którym na podwórku wszyscy mówili, że "kiedyś siedział". Było to tak intrygujące, że ten temat wplotłam w mój fabularny debiut - opowiada w Trójce reżyserka Agnieszka Gomułka.

Posłuchaj

"Fajny film" z Agnieszką Gomułką
+
Dodaj do playlisty
+

Podczas zakończonej w minioną niedzielę 13. Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu odbył się premierowy pokaz "Lata w mieście" w ramach sekcji "W polskim obiektywie".

- Film jest bardzo miejski, przeplatają się w nim trzy historie, do których pomysły czerpałam z własnego dzieciństwa, ale też z życia innych ludzi. Choć debiutuję w reżyserii filmu fabularnego, to przez długi czas robiłam dokumenty i reportaże, przy których poznałam wiele ludzkich historii - mówi Agnieszka Gomułka w Trójce.

Na warszawskim osiedlu pojawia się kamper, w którym mieszka tajemniczy mężczyzna. Wśród mieszkańców rozchodzi się wieść, że wyszedł niedawno z więzienia, ale nikt nie wie dokładnie, co zrobił. Jego przybycie dużo zmienia w życiu młodej kobiety, która przeżywa poważny kryzys w małżeństwie oraz w życiu pewnej nastolatki, która nie może porozumieć się z matką. Kto i przed czym ucieka?

Witek okazuje się ważną osobą w życiu każdej z nich, one obdarowują go przyjaźnią i wiarą, że może jeszcze nie wszystko stracone.

- Film ma wiele z dokumentu, a jego autentyczność podnoszą zdjęcia z miejsc, gdzie dzieje się akcja - dodaje reżyserka i autorka scenariusza.

Oficjalną premierę filmu wyznaczono na 21 września. Więcej dowiesz się słuchając całej rozmowy Ryszarda Jaźwińskiego z Agnieszką Gomułką.

Polecane