Szczęśliwa 13. LAF za nami

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Szczęśliwa 13. LAF za nami
Kadr z filmu "Biec w stronę Ty"Foto: fot. materiały promocyjne

- Miałam wielkie szczęście zaprezentować w Zwierzyńcu swój debiut fabularny. Jestem aktorką, ale praca nad filmem dokonała we mnie wewnętrznej przemiany i coraz bardziej zaczynam się zastanawiać nad reżyserią - mówi Hanka Brulińska, która na LAF prezentowała film "Biec w stronę Ty".

Posłuchaj

"Trójkowo, filmowo" - 12 sierpnia 2012
+
Dodaj do playlisty
+

Sam projekt obrazu "Biec w stronę Ty" jest mocno związany ze Zwierzyńcem i Letnią Akademią Filmową - mówi Piotr Kotowski, rektor LAF, był producentem filmu. - To niesamowita przygoda i historia, dokonywałam tutaj przeróbek mojego scenariusza, moich rozmów - dodaje Hanka Brulińska . Reżyserka w rozmowie z Ryszardem Jaźwińskim przekonuje, że trzeba być czujnym, słuchać, uczyć się, mieć pokorę i tak właśnie było w przypadku jej pracy nad "Biec w stronę Ty".

30-minutowy film to rodzaj impresji, obraz, który musi i chce działać na emocje widza. - To taki strumień świadomości. Obrazy, które podbudowałam to jest w pewnym sensie zwierzenie, osobista wypowiedź. Bardzo mi zależało, żeby przez kadry oddziaływać na podświadomość, by każdy widz mógł się przejrzeć w tych obrazach malarskich - przekonuje Hanka Brulińska. Jest szansa, że film pojawi się także na dużym ekranie.

W audycji także:
- rozmowa z aktorką Joanną Kulig o pracy na planie filmu "Kobieta z piątej dzielnicy" i spotkaniu z publicznością Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu;
- spotkanie z twórcami dokumentu "Miliard szczęśliwych ludzi" - reżyserem Maciejem Bochniakiem i autorem zdjęć Grzegorzem Hartfielem;
- Maciej Gil, przewodniczący Rady Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych i laureatka konkursu prelegentów filmowych Paulina Skoczylas opowiadali o tegorocznym konkursie.  

Na audycję "Trójkowo, filmowo" zapraszamy w każdą niedzielę po 14.

(ed)

Polecane