Marian Dziędziel: ci ludzie kochają kino!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Marian Dziędziel: ci ludzie kochają kino!
Marian Dziędziel w filmie "Supermarket" Macieja ŻakaFoto: Fot. materiały promocyjne

- Publiczność w Zwierzyńcu jest wspaniała. Na pokazie "Piątej pory roku" był nadkomplet widzów. Projekcja zakończyła się naprawdę dużymi brawami, było fantastycznie - opowiada Marian Dziędziel. Aktor pierwszy raz odwiedził Letnią Akademię Filmową.

Posłuchaj

"Fajny film" - 8 sierpnia 2012
+
Dodaj do playlisty
+

Zwierzyniecka publiczność entuzjastycznie powitała Mariana Dziędziela na 13. edycji LAF. Podobnie przyjęła najnowszy film z jego udziałem. "Piąta pora roku" Jerzego Domaradzkiego właśnie w Zwierzyńcu miała pokaz przedpremierowy. Film w kinach pojawi się we wrześniu.
Zdaniem Ryszarda Jaźwińskiego "Piąta pora roku” wypełnia lukę w polskim kinie, a film można określić mianem "komedii romantycznej dla seniorów". - Od tej komedii romantycznej troszeczkę byśmy mogli uciec, ale nie trzeba się tego wstydzić, jeżeli nawet tak to jest odebrane. W czasie realizacji filmu cały czas myślałem, by młodzież zainteresować tym problemem, jak istotne jest uczucie, zanim cokolwiek między parą nastąpi - opowiada Marian Dziędziel, który na ekranie występuje w duecie z Ewą Wiśniewską.

Marian
Marian Dziędziel w filmie "Piąta pora roku"

Bohaterowie "Piątej pory roku" są z zupełnie różnych światów. - Emerytowany górnik, muzykant, gołębiarz, kobieciarz. Natomiast wdówka zakochana ogromnie, straciła męża, chce go uszanować, spełnić jego marzenia, a równocześnie nie widzi sensu życia na tym świecie. Wspólna podróż wiele zmienia w ich myśleniu o świecie, o sobie, o miłości - przekonuje gość Ryszarda Jaźwińskiego.

Pełen program 13. LAF można znaleźć TU >>>
W Zwierzyńcu prezentowany jest jeszcze jeden film z udziałem Mariana Dziędziela - to także pokaz przedpremierowy - "Supermarket" Macieja Żaka. Film z gatunku thrillera psychologicznego. - Trudna, bardzo trudna postać. Gram od początku do końca złego, okrutnego faceta, ale starałem się go bronić, mimo wszystko - opowiada aktor. Oficjalna premiera kinowa "Supermarketu" zaplanowana jest na styczeń przyszłego roku.

Zapraszamy do słuchania relacji Ryszarda Jaźwińskiego, który śledzi wydarzenia w Zwierzyńcu:
- 8-9 sierpnia "Fajny film" (godz. 10.30)
- 10 sierpnia "Zapraszamy do Trójki - popołudnie" (ok. godz. 18.35)
- 12 sierpnia "Trójkowo, filmowo" (godz. 14.00-15.00)
We wrześniu uroczystą premierę w Paryżu będzie miał inny głośny film z udziałem Mariana Dziędziela - "Kret". Więcej szczegółów na ten temat znajdą Państwo słuchając całego "Fajnego filmu – 8 sierpnia 2012".

(ed)

Polecane