Trudne początki Beatlesów w komiksie

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Trudne początki Beatlesów w komiksie
Fragment okładki komiksu "Baby’s in black" Arne Bellstrofa Foto: fot. mat. promocyjne

- To jest niezwykle ciekawa lektura dla miłośników Beatlesów, ale także wszystkich, którzy nie słyszeli jeszcze o Stuarcie Sutcliffie, a powinni, bo był jednym z tych, którzy zakładali zespół - do komiksowej lektury zachęca Michał Nogaś.

Posłuchaj

"Trójkowy Znak Jakości" - 3 sierpnia 2012
+
Dodaj do playlisty
+

Zeszyt powstał w wyniku rozmów rysownika Arne Bellstorfa z Astrid Kirchherr - pierwszą fotografką Beatlesów, która miała ogromny wpływ na ich sceniczny wizerunek.

- Trafiamy do Hamburga z 1960 roku. To właśnie tam w portowej dzielnicy Sankt Pauli Beatlesi rozpoczynali swoją karierę - wprowadza w scenariusz komiksu Michał Nogaś .

"Baby’s in black" jest opowieścią o trudnych początkach zespołu, ale też wielkiej miłości, która zrodziła się między Astrid i Stuartem Sutcliffe’em, basistą zespołu. - Uczucie było tak silne, że kiedy grupa wyjeżdża po raz pierwszy do Wielkiej Brytanii on zostaje, by dzielić z nią życie.

Historia toczy się dalej. Zespół nagrywa pierwszą płytę, ale Stuart odchodzi, by zrealizować swe marzenie o malarstwie. Zaczyna jednak mieć kłopoty zdrowotne i umiera w wieku 22 lat.

- Cała historia pierwszych trudności i sukcesów zespołu w Hamburgu i Wielkiej Brytanii jest narysowana i opisana w kilku częściach tego niezwykłego zeszytu - zachęca trójkowy redaktor.

Fragment komiksu można obejrzeć i przeczytać TU >>>

"Baby’s in black. Historia Astrid Kirchherr i Stuarta Sutcliffe'a", Scenariusz i rysunki: Arne Bellstorf, Wyd. Kultura Gniewu, 2012.

"Trójkowy Znak Jakości" na naszej antenie w każdy piątek ok. 7.45. Zapraszamy do słuchania!

Polecane