Jak odpocząć w 7 dni?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Jak odpocząć w 7 dni?
Foto: Glow Images/East News

- Nie wolno zaczynać krótkiego odpoczynku od wyjazdu na grilla! Wtedy stres co prawda opadnie na kilka godzin, ale później poczujemy się jeszcze gorzej i ten tydzień będzie zmarnowany - mówi Mirek Słowikowski, doradca personalny.

Posłuchaj

"Instrukcja obsługi człowieka" - 31 lipca 2012
+
Dodaj do playlisty
+

Mirek Słowikowski, trener i doradca personalny przekonuje, że choć zrelaksować się i odpocząć w tydzień może być trudno, to jest to całkiem możliwe. Jak przestrzega ekspert należy pamiętać, że organizm produkuje hormony stresu, które się odkładają i pierwsze co należy zrobić, to przez dwa dni pozbyć się tych wszystkich złogów.

- Warto wprowadzić sobie reżim: pierwsze dwa dni poświęcam na to, żeby się oczyścić. Trzeba się solidnie pocić, wtedy wydalamy toksyny, szybciej pracuje wątroba, w efekcie zaczynamy się odprężać - tłumaczy gość Grażyny Dobroń.
Mirek Słowikowski zaznacza, że aktywny odpoczynek nie musi być "żelazną regułą" krótkiego urlopu. - Każdy sposób jest dobry, jeżeli jest dobrany indywidualnie - podkreśla ekspert.
Jak efektywnie wykorzystać krótki urlop, dowiesz się słuchając całej audycji "Instrukcja obsługi człowieka - 31 lipca 2012".
Audycji "Instrukcja obsługi człowieka" można słuchać od poniedziałku do czwartku o godz. 10.45. Zapraszamy.
(ed)

Polecane