Biegaj po każdym terenie!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Biegaj po każdym terenie!
Foto: Fot.:Glow Images

- Jeżeli ktoś dobrze czuje się w biegach ulicznych i ma ochotę przenieść się w teren, to nic go tam nie zaskoczy. Musi jedynie dobrać odpowiednie obuwie - mówi Igor Błachut, organizator biegów.

Posłuchaj

"Biegam, bo lubię" 12.07.2012
+
Dodaj do playlisty
+

Igor Błachut tłumaczy, że w butach do biegania w terenie  na ulicy będziemy się męczyć, bo są za ciężkie i nie dają takiej lekkości i szybkości. - I odwrotnie - w butach przeznaczonych do biegania na ulicy w terenie będziemy się ślizgać, staw skokowy będzie pracować niepewnie i będziemy się denerwować, że ludzie w jakiś "pancerniakach" biegowych po prostu nas mijają, mimo że wiemy, że potencjał biegowy mamy jednakowy - mówi.

Ekspert podkreśla, że bieżnik w obuwiu do biegania w terenie powinien być "agresywny", to znaczy nacięcia na podeszwie powinny być zróżnicowane. Do biegu ulicznego powierzchnia buta może być bardziej płaska.

W sobotę, 14 lipca, zapraszamy na następujące imprezy biegowe:

-   Bieg na Śnieżkę w Karpaczu, dystans 14 km;

-  V Bieg Czterech Jezior Skórczu, dystans 15 km;

- XIX Bieg uliczny o puchar Wójta Gminy Jeleśnia, dystans 10 km.

BiegamBoLubię to ogólnopolska akcja biegowa, na której darmowe zajęcia przychodzi coraz więcej miłośników biegania i lekkiej atletyki. Zajęcia odbywają się już w 36 miastach Polski. Adresy i wszelkie niezbędne szczegóły znajdziesz TU>>

Audycji "Biegam, bo lubię" można słuchać w każdy czwartek o godz. 17.20. Zapraszamy.

(pg)

Polecane