Andrzej "Dudi" Dudziński: 40-lecie pracy twórczej

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Andrzej "Dudi" Dudziński: 40-lecie pracy twórczej
Grafika Andrzeja Dudzińskiego (fragment)Foto: mat. promocyjne

Dziś w PAŃSTWOWEJ GALERII SZTUKI w SOPOCIE – wernisaż wystawy prac malarza, grafika, satyryka, HONOROWEGO OBYWATELA SOPOTU – obywatela świata: z Sopotu wywędrował do Warszawy (tu ukończył ASP) i – dalej – do Londynu, Nowego Jorku, by wrócić do Warszawy.

Posłuchaj

"Trójka Pod Księżycem" - 13 lipca 2012
+
Dodaj do playlisty
+

"DZIKA GEOMETRIA i ASAMBLAŻE" – to tytuł wystawy – ostatniej z cyklu jubileuszowych.
W Sopocie spotykamy się z Dudim raz na parę lat, ale za to – intensywnie.
Dziś – na dachu (jeśli pogoda na to pozwoli) urodziwego nowego hotelu, z basenem i widokiem na Zatokę,  postanowiliśmy uczcić jubileusz i wernisaż wystawy wspólnie z PAŃSTWOWĄ GALERIĄ SZTUKI i KINEM LETNIM .
Ilekroć spotykamy się, rozmawiamy też o historii rodzinnego miasta Dudiego i o tym, jak bardzo ono zmienia się.

"Panorama
"Panorama Myśliwiecka" według Andrzeja Dudzińskiego - w styczniu 2012 roku wylicytowana na rzecz WOŚP za blisko 20.000 zł

Tym razem będzie okazja przypomnieć, że ponad tydzień temu rozpoczęło się SOPOCKIE LATO TEATRALNE, że działa Kino Letnie, że zaczyna się Festiwal Filmowy i że Sopot będzie miał pierwszy duży Festiwal Literacki. Może uda się też wspomnieć o Gdańsku, gdzie i Murale (na Zaspie), i Feta (na Dolnym Mieście) oraz o Gdyni, gdzie z kolei otwarto Scenę na Plaży (Orłowo/Kolibki).

Plakat
Plakat Andrzeja Dudzińskiego do spektaklu
SKRZYNKA@PANDORY

Aha! Na Scenie Kameralnej Teatru Wybrzeże (znowu – w Sopocie) dyrektor Adam Orzechowski pokazuje spektakl pt. "Skrzynk@Pandory", do której plakat zaprojektował … Andrzej Dudziński.
Pod koniec lipca – otwarcie Opery Leśnej – po generalnym remoncie.
Będzie mi towarzyszył WOJCIECH FUŁEK – mój ulubiony przewodnik po Sopocie, a jubilat został zaproszony oczywiście wraz z małżonką – MAGDĄ DYGAT.

 


Andrzej Dudziński i Magda Dygat gościli na antenie Trójki także jako autorzy "Małego Alfabetu"


Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie – dyrektorowi ZBIGNIEWOWI BUSKIEMU oraz PAWŁOWI ADAMSKIEMU (Let’ Art Cafe i Kino Letnie) dziękujemy za pomoc w realizacji audycji, nadawanej nocą w nietypowej (dla radia) scenerii.
Zapraszam w nocy z czwartku na piątek między północą a 2,
Baszka Marcinik. Współpraca – Radio Gdańsk i Wojtek Dorosz.

Polecane