Lipiński: 30 lat minęło jak jeden dzień

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Lipiński: 30 lat minęło jak jeden dzień
Brygada Kryzys Foto: fot. mat. promocyjne

Brygada Kryzys ze swoją "czarną płytą" wystąpiła w ostatnim dniu Open'er Festival na lotnisku Gdynia-Kosakowo. Tomek Lipiński przed koncertem gościł w trójkowym studiu terenowym.

Posłuchaj

Tomek Lipiński przed koncertem Brygady Kryzys na Open'er Festival 2012
+
Dodaj do playlisty
+

- Płyta winylowa trwa 40 minut, a do dyspozycji mamy drugie tyle czasu. Zagramy więc "Brygadę Kryzys" w całości oraz utwory, które się na niej nie znalazły, choć istniały w tamtym czasie - zdradził Tomek Lipiński słuchaczom Trójki.

Na World Stage zabrzmiały także "To, co czujesz", "Wojna", a nawet 2 lub 3 utwory z albumu "Cosmopolis". Brygada pojawiła się na scenie o godz. 0.30 w składzie: Robert Brylewski , Tomek Lipiński, Alek Korecki, Filip Gałązka i Tomek Kvajah Szymborski.
Zespół wystąpi 21 listopada w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej! >>>

- "Czarną płytę" udało nam się nagrać w niezwykle dobrych warunkach, a to dzięki Jackowi Olechowskiemu, który załatwił nam możliwość testowania nowo zbudowanego studia nagraniowego. To wszystko działo się w pierwszych miesiącach stanu wojennego! - wspominał Lipiński.

O tym, jak doszło do powołania Brygady Kryzys, autobiografii Roberta Brylewskiego i własnym blogu Tomek Lipiński opowiadał w rozmowie z Agnieszką Szydłowską.

Wszystkie trójkowe rozmowy i doniesienia z Open'er Festival znajdziesz TU>>

Polecane