Jacek Cygan i przyjaciele w Trójce (WIDEO)

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Jacek Cygan i przyjaciele w Trójce (WIDEO)
"Cyganeria Jacka Cygana" - jubileuszowy koncert z okazji 30-lecia pracy artystycznej w 2007 w SopocieFoto: fot. PAP/Stefan Kraszewski

Z okazji 62. urodzin popularnego autora tekstów przypominamy specjalny koncert, który odbył się w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej w listopadzie zeszłego roku.
Jacek Cygan był przewodnikiem po swoich piosenkach, których napisał już w życiu grubo ponad tysiąc, dla największych indywidualności polskiej sceny muzycznej. W koncercie brali udział: Elżbieta Adamiak, Goshka Banka, Jerzy Filar, Ryszard Rynkowski i zespół muzyczny pod kierownictwem Stanisława Szczycińskiego. Stan i okres zaprzyjaźnienia Autora z artystami, którzy wystąpili w Studiu im. Agnieszki Osieckiej, jest różny.

Z Jerzym Filarem stworzył pierwszą w swoim życiu formację – grupę Nasza Basia Kochana, z którą w roku 1976 zdobył pierwsze miejsce na festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie. Z Elżbietą Adamiak otrzymał w roku 1978 pierwszą w życiu nagrodę za piosenkę. Była to nagroda Programu III Polskiego Radia. Z Ryszardem Rynkowskim wygrywał trzykrotnie Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu. Uznanie polskiej publiczności dla ich kolejnych płyt świadczy, że są wzajemnie dla siebie "darem losu".

Goshka Banka, mieszkająca w Paryżu i w Warszawie, pojawiła się w życiu Jacka Cygana niedawno, napisali jednak razem kilka piosenek, o których mówią tajemniczo, że będą dla słuchaczy dużą niespodzianką. W podróży po swoich piosenkach pomogą Jackowi Cyganowi wiersze z jego ostatniego tomu "Pies w tunelu" wydanego w czerwcu 2011 roku.

Polecane