RDK: Co się wydarzy podczas Sacrum Profanum 2012?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
RDK: Co się wydarzy podczas Sacrum Profanum 2012?
Hala ocynowni ArcelorMittal Poland S.A. Oddział w Krakowie gdzie odbywa się część wydarzeń festiwalu Sacrum ProfanumFoto: fot. Tomasz Gotfryd/ photomonth.com

W tym tygodniu w Radiowym Domu Kultury odkrywamy tajemnice, szykujemy się na najważniejsze kulturalne wydarzenia lata i rozdajemy…

W zeszłym tygodniu, słuchając „pocztówki z Nowego Jorku”, zapowiadaliśmy ważne ogłoszenie związane z tegoroczną, polską edycją festiwalu Sacrum Profanum . Słowa dotrzymujemy i naszym gościem będzie dyrektor wydarzenia, Filip Berkowicz . Ale – nie tylko on! Kto jeszcze? I dlaczego? To wszystko wyjaśni się w tym wydaniu Radiowego Domu Kultury. Mogą być niespodzianki! 

Skoro mowa o festiwalach, to szybkimi krokami nadchodzi 22. Festiwal Kultury Żydowskiej w Krakowie. To największa taka impreza w Polsce, jedna z największych w Europie. By o niej opowiedzieć, nie tylko o programie muzycznym, odwiedzi nas Miron Zajfert. I zagramy, zapraszając. www.jewishfestival.pl 
Zgodnie z czwartkową zapowiedzią, wpadnie też Mikołaj Ziółkowski. Odliczamy dni do 11. edycji Open’era, warto więc przypomnieć najważniejsze fakty. A przy okazji – rozdać kolejny dwuosobowy karnet na cały festiwal!
To nie będą jedyne prezenty/rzeczy do wzięcia w tym wydaniu. Ważna informacja dla fanów Faith No More (zespół zagra 4 lipca na Malcie, pod patronatem Trójki): będziemy mieli dwuosobowy bilet! Ważna informacja dla fanów Nowych Horyzontów: będziemy mieli trzy, właśnie wydane, zestawy DVD z najlepszymi filmami z zeszłorocznej edycji festiwalu! A przy okazji raz jeszcze przypomnimy o konkursie „Pokaż swój horyzont!” O kręceniu filmów telefonem komórkowym opowie Magda Deptała, studentka Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego, współtwórczyni Węgiel Film Festiwal. www.wegielfestiwal.us.edu.pl 
Agnieszka Obszańska zadzwoni, gdzie należy, by dowiedzieć się i opowiedzieć „W telefonicznym skrócie” o tym, co ciekawego dzieje się w Polsce. Anna Dudzińska zabierze nas na… stadion. Przypomnimy też trzech finalistów Talentów Trójki 2012 w kategorii sztuki wizualne. Gala – we wtorek o 17:00 w Studiu im. Agnieszki Osieckiej.
I kto wygra? Hiszpanie czy Francuzi?
Do usłyszenia w sobotę, w samo południe!
szydłowska&obszańska&nogaś 
rdk@polskieradio.pl
Nasz FB działa non stop! https://www.facebook.com/pages/RADIOWY-DOM-KULTURY/64579848145 

Skoro mowa o festiwalach, to szybkimi krokami nadchodzi 22. Festiwal Kultury Żydowskiej w Krakowie . To największa taka impreza w Polsce, jedna z największych w Europie. By o niej opowiedzieć, nie tylko o programie muzycznym, odwiedzi nas Miron Zajfert . I zagramy, zapraszając. 

 Zgodnie z czwartkową zapowiedzią, wpadnie też Mikołaj Ziółkowski. Odliczamy dni do 11. edycji Open’era , warto więc przypomnieć najważniejsze fakty. A przy okazji – rozdać kolejny dwuosobowy karnet na cały festiwal! Zachęcamy do zapoznania się z ABC Maurycego Gomulickiego! Sprowokowany literami alfabetu opowiada o sobie, życiu i sztuce!

To nie będą jedyne prezenty/rzeczy do wzięcia w tym wydaniu.

Ważna informacja dla fanów Faith No More (zespół zagra 4 lipca na Malcie, pod patronatem Trójki): będziemy mieli dwuosobowy bilet! Ważna informacja dla fanów Nowych Horyzontów : będziemy mieli trzy, właśnie wydane, zestawy DVD z najlepszymi filmami z zeszłorocznej edycji festiwalu! A przy okazji raz jeszcze przypomnimy o konkursie "Pokaż swój horyzont!". O kręceniu filmów telefonem komórkowym opowie Magda Deptała , studentka Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego, współtwórczyni Węgiel Film Festiwal .

Agnieszka Obszańska zadzwoni , gdzie należy, by dowiedzieć się i opowiedzieć "W telefonicznym skrócie” o tym, co ciekawego dzieje się w Polsce. Anna Dudzińska zabierze nas na… stadion. Przypomnimy też trzech finalistów Talentów Trójki 2012 w kategorii sztuki wizualne. Gala – we wtorek o 17:00 w Studiu im. Agnieszki Osieckiej.

I kto wygra? Hiszpanie czy Francuzi?

Do usłyszenia w sobotę, w samo południe!

szydłowska&obszańska&nogaś

 rdk@polskieradio.pl

Nasz FB działa non stop! 

Polecane