Bowie, Jagger i Sting znów na wielkim ekranie!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Bowie, Jagger i Sting znów na wielkim ekranie!
Kadr z filmu "Labirynt" z Davidem BowieFoto: Fot. materiały promocyjne

David Bowie jako król Goblinów, Mick Jagger w dekadenckim kryminale i Sting jako członek młodzieżowego gangu Modsów - takie perełki zobaczymy na tegorocznym festiwalu Nowe Horyzonty.

Posłuchaj

Re-mixed. Ze sceny na ekran
+
Dodaj do playlisty
+

- Sekcja Nocnego Szaleństwa ma w tym roku swoją nazwę "Re-mixed. Ze sceny na ekran". To program, który ma być oddechem po całodniowym oglądaniu filmów bardziej "nowohoryzontowych", czyli ambitnych, artystycznych. Oczywiście mówimy o bardzo dobrych produkcjach, które jednak mają nas już wprowadzić w trochę inny, bardziej zabawowy nastrój - mówi Magda Sztorc ze Stowarzyszenia Nowe Horyzonty.
Jak sama nazwa wskazuje, na szklanym ekranie pojawią się filmy z udziałem gwiazd rocka, hip-hopu i popu. Zobaczymy więc m.in. Davida Bowiego jako króla Goblinów, Micka Jaggera w dekadenckim kryminale z czasów kontestacji "Performance", Alexa Lifesona z zespołu Rush w komedii wampirycznej, Stinga w kultowej "Quadrophenii" o młodzieżowym gangu Modsów (z legendarną muzyką The Who) oraz Tupaca w komediodramacie "Gridlock' d".
- To był nasz bardzo indywidualny wybór. Samych filmów, w których zagrał David Bowie, było przecież mnóstwo - zaznacza Kaja Klimek, publicystka popkulturowa.

Na 12. edycję festiwalu, który Trójka objęła swoim patronatem, zapraszamy od 19 do 29 lipca do Wrocławia.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, którą przeprowadziła Katarzyna Borowiecka.

Polecane