Fete de la Musique w "Pod dachami Paryża"

Fete de la Musique - Święto Muzyki - odbędzie się dopiero za 8 dni. Przypomnimy o tym Państwu, przy okazji wspominając te minione festiwale, już dziś, godzinę przed północą.

Fete de la Musique w "Pod dachami Paryża"

Foto: Fot.: mat. promocyjne

Fete de la Musique - to wydarzenie wyjątkowe, niezwykłe. Oto jednego dnia, pierwszego dnia lata - 21 czerwca, w ponad 300 miastach 100 krajów na 5 kontynentach: filharmonie, opery, teatry muzyczne, szkoły muzyczne, kluby, ośrodki kulturalne, także osoby publiczne organizują ogólnodostępne koncerty. Mieszają się tego dnia wszelakie tendencje, wszystkie gatunki i rodzaje muzyki, także wszystkie generacje i narodowości; bratają się i współuczestniczą ze sobą wszyscy muzycy: profesjonaliści i amatorzy.
Idea Święta Muzyki powstała we Francji, w 1981 roku z inicjatywy Marcela Landowskiego, francuskiego kompozytora polskiego pochodzenia. Podjął ją Frank Lang, ówczesny minister kultury zapraszając Francuzów do wyjścia z muzyką na ulicę. Ci zareagowali spontanicznie i entuzjastycznie. Muzyczne szaleństwo z latami nie mija, w tym roku ogarnie Francję po raz 31. W audycji posłuchamy artystów, którzy wystąpili w Paryżu, w ramach Fete de la Musique w minionych latach, będą to m.in.: J. Higelin, D. Lockwood, Camille, Princess Erika i Les Negresses Vertes.
Zapraszam o godz. 23.00, Barbara Podmiotko