Rowerem w 14 dni przez USA

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Rowerem w 14 dni przez USA
hand-bike (wyczynowy, trójkołowy wózek napędzany siłą rąk)Foto: youtube.com

- Stany Zjednoczone to najdłuższy dystans przejechany w ogóle przez kolarzy. Podjąłem się tego, by pokazać, że niepełnosprawny kolarz też jest naprawdę kolarzem - mówił Krzysztof Jarzębski, niepełnosprawny sportowiec tuż przed wylotem do USA.

Posłuchaj

"Na wyciągnięcie ręki" - 11 czerwca 2012
+
Dodaj do playlisty
+

Przejazd przez Stany Zjednoczone z San Francisco do Nowego Jorku - w sumie 4 680 km w 14 dni - na taki wyczyn porwał się Krzysztof Jarzębski, niepełnosprawny kolarz z Łodzi. W rozmowie z Elżbietą Korczyńską sportowiec opowiadał, że próbował sił w koszykówce na wózkach, jednak indywidualizm dziesięcioboisty kazał mu szukać innej dyscypliny. - Znalazłem kolarstwo dla niepełnosprawnych. Sportowiec zawsze powinien bić rekordy, więc ja to robię - podkreślił Krzysztof Jarzębski.  
Niestety, w San Francisco panu Krzysztofowi ukradziono specjalny wyczynowy wózek i los wyprawy zawisł na włosku. Szczęśliwie Greg Milano pożyczył mu swojego handbike i polski sportowiec wyruszył na trasę. Niewykluczone zatem, że za kilka dni osiągnie cel i dotrze na metę do Nowego Jorku.
W audycji wypowiadali się także: lekarz Waldemar Zgoda, który towarzyszy sportowcowi w wyprawie oraz Krzysztof Jędraszek i Wojciech Jędraszek z rodzinnych Pabianic, którzy wspierają sportowca i przekazują informacje z trasy.
Audycji "Na wyciągnięcie ręki..." można słuchać w każdy poniedziałek o godz. 18.35. Zapraszamy.

(ed)

Polecane