Polacy nie mają nic do stracenia

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Polacy nie mają nic do stracenia
Polscy kibiceFoto: printscreen/pzpn.pl

- Będę kibicował Polsce, chociaż mecz będzie bardzo trudny, bo Rosja jest bardzo mocnym zespołem. Ale Polacy nie mają nic do stracenia i dlatego muszą wygrać. Wierzę w zwycięstwo Polski - mówi w Trójce Jurij Banachewicz (Ukrinform).

Posłuchaj

"Komentatorzy" - 12 czerwca 2012
+
Dodaj do playlisty
+

Gabriele Lesser ("Die Tageszeitung") przyznaje, że nastroje w Niemczech po pierwszej wygranej są dobre, a zwycięstwo Ukraińców to przełom. - Teraz pisze się pozytywnie o Ukrainie. Przez całe miesiące pisano prawie wyłącznie negatywnie - podkreśla publicystka.
- Czekaliśmy z niecierpliwością na ten mecz i na wygraną, jest duża szansa na awans do ćwierćfinału, na Ukrainie panuje teraz euforia. Jesteśmy liderami grupy D. Przed nami dwa mecze z Francją i Anglią i jest duża szansa, że w jednym z tych dwóch meczów możemy wziąć punkty - mówi o wczorajszym zwycięstwie Ukraińców Jurij Banachewicz.
Publicyści komentowali kontekst polityczny dzisiejszego meczu Polska-Rosja, medialne porównania do husarii i Bitwy Earszawskiej oraz przemarsz rosyjskich kibiców przed meczem. - Bitwa Warszawska to skojarzenie absurdalne, co ta bitwa ma do czynienia z meczem futbolowym między Polską a Rosją? Nic zupełnie. Jednak to jest wojna. Wiem, że Polacy myślą w tych kategoriach i pod tym względem może ten obraz trafi rzeczywiście do ludzi, którzy myślą, że w pewnym sensie mecz to jest "wojna" - ocenia Gabriele Lesser.
Zdaniem publicystki przemarsz rosyjskich kibiców budzi wiele emocji, ale Polska jest demokratyczna i pozwoli na taki marsz. - Niewykluczone, że taki sam marsz zostałby zabroniony w Rosji. Teraz Rosjanie mogą zobaczyć jak w kraju demokratycznym, wolnym wyglądają takie prawa - mówi gość Krystiana Hanke.
Jurij Banachewicz twierdzi, że zabranianie tego przemarszu byłoby przesadą. - Kibice wszystkich państw uczestniczących mają takie prawo. Wczoraj w Kijowie ponad 10 tysięcy Szwedów szło na stadion przemarszem - przypomina korespondent Ukrinform.  
Jaki wynik dzisiejszego meczu Polska-Rosja typują zagraniczni korespondenci oraz jak oceniają  przygotowanie organizacyjne Euro 2012, dowiesz się słuchając całej audycji "Komentatorzy – 12 czerwca 2012".

Bieżące informacje o Mistrzostwach znajdą Państwo w naszym serwisie specjalnym poświęconym Euro 2012 >>
"Komentatorów" na antenie Trójki można słuchać od poniedziałku do czwartku o 8.35. Zapraszamy.

(ed)

Polecane