Szumowska pomaga młodym wrażliwcom

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Szumowska pomaga młodym wrażliwcom
Małgorzata SzumowskaFoto: Fot.: mat. prasowe do książki "Szumowska. Kino to szkoła przetrwania"

- Pada w tym dokumencie zaledwie kilka słów. Kamera z ogromną czułością obserwuje prostych i w sumie wydawałoby się całkowicie nieciekawych ludzi, tworząc bardzo prawdziwy portret - mówiła reżyserka o filmie finalisty Talentów Trójki.

Posłuchaj

Posłuchaj uzasadnienia Jury oraz rozmów z finalistami
+
Dodaj do playlisty
+

- W tym roku wybraliśmy tylko dwóch finalistów konkursu Talenty Trójki w kategorii Film. Chcieliśmy wybrać tylko te prace, które zrobiły na nas wrażenie - mówiła Małgorzata Szumowska, przewodnicząca jury w tej kategorii.

Wybrani to Cyprian Piwowarski za film animowany "Summertime" i Piotr Złotorowicz za dokument "Smolarze". Obaj zostali zgłoszeni przez Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną im. Leona Schillera w Łodzi.

Małgorzata Szumowska mówiła, że film "Smolarze" Piotra Złotorowicza to niesamowicie dojrzały dokument. - Bardzo oszczędny, pada w nim zaledwie kilka słów - mówiła przewodnicząca jury.

Animacja "Summertime" Cypriana Piwowarskiego zainteresowała członków jury, bo ma w sobie jakąś tajemnicę. - W tym filmie jest coś szalenie niedookreślonego - zaznaczyła Małgorzata Szumowska  i dodała, że film jest stworzony bardzo specyficzną kreską, trochę dziecinną, trochę dorosłą.

W jury Talentów Trójki w kategorii Film znaleźli się również: Agata Kulesza, aktorka, Artur Reinhart, operator, Michał Marczak, reżyser, który jest laureatem poprzedniej edycji Talentów Trójki i Ryszard Jaźwiński.

(pg)

Polecane