"Narodowy Fundusz Zdrowia trzeba zlikwidować”

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Narodowy Fundusz Zdrowia trzeba zlikwidować”
Bolesław PiechaFoto: PR

Na czele Narodowego Funduszu Zdrowia powinien stanąć technokrata, który nie będzie obudowywał swojej osoby legendą – mówił w Trójce Bolesław Piecha (PiS).

Posłuchaj

Bolesław Piecha (PiS) w "Salonie politycznym Trójki"
+
Dodaj do playlisty
+

Były wiceminister zdrowia Bolesław Piecha (PiS) mówił w "Salonie politycznym Trójki", że Narodowy Fundusz Zdrowia powinien zostać zlikwidowany. Jak zaznaczył, podobno takie zapowiedzi nieśmiało przedstawia sam minister Bartosz Arłukowicz.

Według niego na Narodowym Funduszem Zdrowia powinna zająć się osoba, która go szybko zlikwiduje, nie będzie chciała długo zagrzać miejsca na stanowisku prezesa. Piecha podkreślał, że musi to być także człowiek sprawny i kompetentny, pod kątem organizacji ochrony zdrowia, a także przepływów finansowych. - Przepływy finansowe NFZ to obecnie 60 mld zł, jedna czwarta-jedna piąta budżetu. A prezesi twierdzą, że 20 procent (tej kwoty) nie trafia tam, gdzie powinno – mówił gość "Salonu politycznego Trójki". – Przy takiej koncepcji (były) prezes Jacek Paszkiewicz powinien być postawiony przez prokuratorem – dodał Bolesław Piecha.

Polityk PiS uważa, że po likwidacji NFZ trzeba zdecentralizować ochronę zdrowia. - Każdy grosz, tak jak w Skandynawii, musi być oglądany –  zaznaczył.  W jego ocenie szef MZ powinien podzielić pieniądze między województwa. Tam pieniądze powinny być przeznaczane na potrzebne  świadczenia zdrowotne.

agkm

Polecane