Marek Niedźwiecki zadebiutuje na festiwalu w Opolu

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Marek Niedźwiecki zadebiutuje na festiwalu w Opolu
Marek NiedźwieckiFoto: fot. PR

- W swoim długim życiu jeszcze nigdy nie prowadziłem koncertu na festiwalu w Opolu. Zdarzał się Jarocin i Sopot, ale nie Opole - mówi Niedźwiecki.

Posłuchaj

Marek Niedźwiecki zaprasza na festiwal w Opolu
+
Dodaj do playlisty
+

1 czerwca rozpocznie się 49. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu, którego pierwszy dzień będzie mocno związany z Trójką. W piątek odbędą się trzy koncerty. Pierwszy to "Szalone lata 60.!" - w jego trakcie usłyszymy najpiękniejsze piosenki z tamtych lat w wykonaniu m.in. Ani Rusowicz, a poprowadzą go Wojciech Mann z synem Marcinem.

- A potem będą "Debiuty", debiuty trójkowe, bo to nasza redakcja muzyczna wybrała 7 podmiotów wykonawczych - mówi Marek Niedźwiecki, który ten koncert poprowadzi wraz z Arturem Andrusem.

Będą to młodzi, zdolni i rokujący artyści, którzy fonograficznie już zaistnieli na polskim rynku muzycznym. Dołączy do nich tradycyjnie zwycięzca przeglądu talentów miasta Opole. Z okazji 30-lecia "Listy Przebojów Trójki" artyści przygotują swoje interpretacje największych hitów, które przez lata święciły sukcesy na liście.

- Podpowiadaliśmy, co mogliby zaśpiewać, ale oni dobierali repertuar tak, jak chcieli. Tych piosenek w historii "Listy" jest bardzo dużo. Lepiej, żeby śpiewali takie utwory, które im pasują, a nie narzucone piosenki. Będzie "Kryzysowa narzeczona", "Jutro możemy być szczęśliwi", "Białą flaga", "Ostatni", "Skóra", "Son of the Blue Sky", "Gdy nie ma dzieci" - wylicza Marek Niedźwiecki.

W ramach tego koncertu ze specjalnym mini-recitalem wystąpi Kora, której piosenka pojawiła się w pierwszym, historycznym notowaniu Trójki.

Trzecim koncertem podczas pierwszego dnia Festiwalu będzie wyjątkowy przegląd piosenek legendy muzyki rockowej – Kazika Staszewskiego, który po raz pierwszy wystąpi na Festiwalu w Opolu. "KULTowePRZEBOJE” to recital największych przebojów Kultu, które zapisały się w świadomości wszystkich i które nazywane są "kultowymi” z uwagi na ich ponadczasowość.

Zapraszamy do Opola!

Polecane