W parze jak w drużynie

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
W parze jak w drużynie
Kooperatywa - nowa moda?Foto: Glow Images/East News

- Jeśli pozwolimy sobie na dynamikę między partnerami, na dochodzenie do kompromisów, to jest szansa, że coś wspólnego będziemy osiągać. Będziemy szczęśliwi nawet z problemami, jeśli podejdziemy do nich jako drużyna - mówił w Trójce filozof Dawid Rzepecki.

Posłuchaj

"Instrukcji obsługi człowieka" - 21 maja 2012
+
Dodaj do playlisty
+

Jego zdaniem dobrze dobrana para to taka, w której partnerzy potrafią dojść do kompromisu. - Jeśli się to nie udaje, stale istnieją napięcia. Dlatego nie powinniśmy próbować "urabiać" drugiej osoby, ale wychodzić sobie naprzeciw - powiedział Dawid Rzepecki w "Instrukcji obsługi człowieka".

Oczywiście nawyki i przyzwyczajenia są czymś, co możemy modyfikować przez całe życie, aby nie ranić innych i samemu stawać się szczęśliwszym.

- Ale w każdym z nas jest taka głęboka prawda o marzeniu, które mnie spełni w życiu. Dlatego jeśli odkryłem swoją pasję nikt nie może oczekiwac, że od niej odejdę - podkreślił filozof.

W rozmowie z Grażyną Dobroń dodał, że jeśli chcemy razem być szczęśliwi, to nie możemy siebie wzajemnie wsadzić do kuchni czy garażu.

Czy tylko kobiety dążą do zmiany w związku? Dowiesz się słuchając całej "Instrukcji obsługi człowieka - 21 maja 2012".

Polecane