Bajkowo-pustynna "Zagadkowa niedziela"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Bajkowo-pustynna "Zagadkowa niedziela"
Lalki koreańskieFoto: fot. flickr.com/kodomut

Studio Trójki pełne gości! Aktorzy Teatru Guliwer zapoznali nas ze sztuką pracy z lalkami, a podróżniczka dr Sylwia Kulczyk zdradzała nam tajemnice Sahary.

Posłuchaj

"Zagadkowa Niedziela" - 20 maja 2012
+
Dodaj do playlisty
+

Elżbieta Pejko, Jacek Poniński i Jacek Kiss - aktorzy Teatru Guliwer przybyli do Trójki w towarzystwie ... lalek: Cesarza, Kota oraz pacynkami.

Dowiedzieliśmy się co to jest krzyżak, gapit, czempuryt, czym różnią się od siebie jawajki, marionetki, kukiełki i lalki cieniowe oraz jak lalki robią miny. Jak się okazało, aby aktor i lalka mogli dobrze współpracować - muszą się pokochać wzajemnie.

W drugiej godzinie audycji geografka i podróżniczka z  Zakładu Geografii Turyzmu i Rekreacji UW dr Sylwia Kulczyk opowiadała nam o różnych rodzajach pustyń i właściwym znaczeniu tego słowa. Usłyszeliśmy jakie temperatury panują na Saharze, co to jest oaza oraz czym się różni baktrian od dromadera. Wyobraźcie sobie, że na pustyni można jeździć na nartach, smażyć jajka, a nawet istnieje ryzyko utonięcia.

Koniecznie wysłuchajcie całej "Zagadkowej Niedzieli - 20 maja 2012".

Audycję prowadził Paweł Drozd.

A my już teraz zapraszamy wszystkie dzieci i ich rodziców na festyn rodzinny, który Trójka organizuje z okazji Dnia Mamy. 26 maja w siedzibie Trójki wystąpią aktorzy warszawskiego Teatru Guliwer, dzieci będą mogły obejrzeć i dotknąć lalek, odbędzie się także konkurs z wychrupywania postaci z wafli. Startujemy w samo południe!

Polecane