Trójka i Dwa Teatry

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Trójka i Dwa Teatry
Fragment Plakatu Festiwalu "Dwa Teatry - Sopot 2012"Foto: Rafał Olbiński

XII Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry - Sopot 2012" odbędzie się w tym roku w dniach 19-21 maja. Zapraszamy do słuchania trójkowych relacji z wydarzenia.

W ten weekend, w Sopocie odbędzie się jeden z najważniejszych, polskich festiwali teatralnych. To przedsięwzięcie szczególne i wyjątkowe dla polskiej kultury i mediów publicznych jako kreatora kultury narodowej.

W konkursie o Grand Prix Prezesa Zarządu Polskiego Radia i Grand Prix Prezesa Zarządu Telewizji Polskiej ubiegać się będzie 15 słuchowisk i 13 spektakli telewizyjnych.

Poza zmaganiami konkursowymi na najlepsze słuchowisko i spektakl telewizyjny minionego roku odbędzie się wiele imprez towarzyszących. Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny.

Nowością tegorocznego Festiwalu będzie pozakonkursowa prezentacja wybranych słuchowisk radiowych i produkcji telewizyjnych BBC.

/

Trójkowa wysłanniczka do Sopotu - Barbara Marcinik będzie relacjonować festiwalowe wydarzenia w audycjach:

- 19 maja, sobota - "Radiowy Dom Kultury" (godz. 12-14)
- 20 maja, niedziela - "Magazyn Bardzo Kulturalny" (godz. 19-20)
- 22 maja, wtorek - "Do południa" (godz. 9-12) - podsumowanie.

Zapraszamy do słuchania! A tych, którzy będą w tym czasie w okolicach Sopotu - do udziału w festiwalowych wydarzeniach. Szczegółowy program można znaleźć TU>>

Polecane