Trójka w Opolu

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Trójka w Opolu
Wojciech Mann w studiu TrójkiFoto: Przemysław Goławski

Pierwszy dzień 49. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej należał do Trójki! Jak zapowiadała Magda Jethon, to było Opole na dobrym - Trójkowym - poziomie.

Posłuchaj

Trójka w Opolu
+
Dodaj do playlisty
+

- Po raz pierwszy w historii Trójka tak mocno angażuje się w Opole - podkreślała dyrektor Programu Trzeciego.

W piątek, 1 czerwca, Wojciech Mann wspólnie z synem Marcinem poprowadzi;i koncert "Szalone lata 60!”, w ramach którego m.in. Ewa Farna, Kamil Bednarek, Kasia Kowalska i Ania Rusowicz wykonali przeboje sprzed półwiecza w nowych aranżacjach. 

- Utwory pochodzą z lat, gdy Wojciech Mann pracował w Rozgłośni Harcerskiej Polskiego Radia, a później debiutował w Trójce, i mamy nadzieję, że podzieli się swoimi anegdotami oraz refleksjami, a jego syn, przedstawiciel nowego pokolenia, ma wejść z ojcem w polemikę - wyjaśniał reżyser koncertu Leszek Kumański.

 "Kora, Trójka i Debiuty - 30. urodziny Listy Przebojów” został przygotowany z okazji jubileuszu słynnej audycji. Poprowadzili go Marek Niedźwiecki i Artur Andrus. Wystąpili w nim debiutanci wyłonieni przez radiową Trójkę. Są to młodzi, zdolni i rokujący artyści, którzy fonograficznie już zaistnieli na polskim rynku muzycznym. Dołączył do nich tradycyjnie zwycięzca przeglądu talentów miasta Opole. Z okazji 30-lecia "Listy Przebojów Trójki" artyści przygotowali swoje interpretacje największych hitów, które przez lata święciły sukcesy na liście.

- Podpowiadaliśmy debiutantom, co mogliby zaśpiewać, ale ostatecznie to oni dobierali repertuar. Piosenek w historii "Listy" jest bardzo dużo. Lepiej, żeby śpiewali takie utwory, które im pasują, niż narzucone piosenki. Będzie "Kryzysowa narzeczona", "Jutro możemy być szczęśliwi", "Białą flaga", "Ostatni", "Skóra", "Son of the Blue Sky", "Gdy nie ma dzieci" - wyliczał Marek Niedźwiecki.

- Ja mam zamiar być konferansjerem liniowym, towarzyszyć Markowi (bo to tak naprawdę święto "Listy") i zadawać kłopotliwe pytania: o to, jak wszystko się zaczęło i skąd czerpie pomysły. Najważniejsi oczywiście będą goście specjalni - uchylał rąbka tajemnicy Artur Andrus. Jak wyglądały próby do 49. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, dowiesz się słuchając całej rozmowy z Arturem Andrusem.

Tego wieczoru ze specjalnym mini-recitalem wystąpiła również Kora, której piosenka pojawiła się w pierwszym, historycznym notowaniu Trójki. Trzecim koncertem podczas pierwszego dnia Festiwalu był wyjątkowy przegląd piosenek legendy muzyki rockowej – zespołu Kult, który po raz pierwszy wystąpił na Festiwalu w Opolu. "KULTowePRZEBOJE” to recital największych przebojów grupy które zapisały się w świadomości wszystkich i które nazywane są "kultowymi” z uwagi na ich ponadczasowość.

Polecane