Festiwal Dwa Teatry 2012

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Festiwal Dwa Teatry 2012
Foto: mat. prom.

15/13 SŁUCHOWISK/SPEKTAKLI – czyli 12. FESTIWAL TEATRU POLSKIEGO RADIA I TEATRU TELEWIZJI POLSKIEJ – czyli FESTIWAL DWA TEATRY w SOPOCIE.

Posłuchaj

"Magazyn Bardzo Kulturalny" 20.05.2012
+
Dodaj do playlisty
+

To nasze jedyne wspólne święto – nasze – to znaczy mediów publicznych. W dodatku – w Sopocie. Wystarczający powód, żeby cieszyć się, choć to zarazem festiwal, na którym najwięcej pracujemy (może, poza Rikiem Jaźwińskim, który na GFF-FPFF pracuje jeszcze więcej).
W tym roku, jak podkreśla dyrektor części radiowej, JANUSZ KUKUŁA – wyjątkowo bogaty program towarzyszący pokazom i przesłuchaniom (patrz – strona internetowa Festiwalu).


W tym roku również wyjątkowo dużo z prezentowanych na Scenie Teatralnej Trójki słuchowisk, bo aż trzy zostały zakwalifikowane do konkursu:
1.       „Hibakusza” – w reżyserii Janusza Kukuły
2.       „Kapitan Wspaniały” – w reżyserii Davida Meirovitza
3.       „Moja Abba” – w reżyserii Tomasza Mana

Scena Teatralna Trójki tym wyróżnia się spośród pozostałych scen, że przedstawia tylko dramaturgię współczesną
Cała trójka pojedzie następnie na MaltaFestivalPoznań , gdzie „zasili” program Silent Malta .
Laureatami Wielkiej Nagrody Festiwalu Dwa Teatry 2012 Anna Seniuk oraz Jerzy Stuhr . Z obydwojgiem mamy szansę spotkać się w Sopocie i to kolejny powód do radości.
Wymienię jeszcze jeden – słuchowiska BBC – novum na Festiwalu . To – nie jedyna zresztą okazja poćwiczenia języka angielskiego, gdyż nasz Festiwal spotyka się z innym sopockim Festiwalem Between/Pomiędzy , organizowanym od 3 lat przez Uniwersytet Gdański .
Kto będzie naszym gościem w tym wydaniu Magazynu Bardzo Kulturalnego? To – niespodzianka (nawet dla mnie).

Zapraszam po 19.00 – Baszka Marcinik.

/

Nad urodą strony pracował – jak zwykle – Wojtek Dorosz.
Programy z Dwóch Teatrów realizują: Janusz Graczyk i Krzysztof Audycki (z naszej „centrali”).

Miejsce spotkania: Lest’s Art Cafe – kawiarnia Państwowej Galerii Sztuki – której dumnie patronujemy… no właśnie: wydanie rozpoczniemy zaproszeniem do PGS, gdzie przed dziesięcioma dniami została otwarta wystawa Jana Dobkowskiego . W roli zapraszającego do Galerii (w dzień po IX Nocy Muzeów) wystąpi dyrektor PGS – ZBIGNIEW BUSK I.

Polecane