Wrocław

Drzewo zostało posadzone 30 maja 2012 w Parku Południowym w rejonie ul. Waligórskiego.

Drzewko (buk) nosił imię "Ocalić od zapomnienia". Nazwa została zaczerpnięta z piosenki wykonywanej przez Marka Grechutę.