Dziennikarze Trójki dzieciom!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Dziennikarze Trójki dzieciom!
Fragment ilustracji do bajki "Kopciuszek" w książce "Trójka Dzieciom. Dla dorosłych i dla dzieci Baśnie wybrał Program Trzeci". Ilustr. Tomasz Kozłowski. Wyd.Znak Emotikon, 2012

Co mają wspólnego Wojciech Mann z Brzydkim kaczątkiem, Barbara Marcinik z Jasiem i Małgosią, a Piotr Baron z Królewną Śnieżką? Wszyscy spotkali się na kartach wyjątkowej książki...

Posłuchaj

"Trójkowy Znak Jakości" - 4 maja 2012
+
Dodaj do playlisty
+

- Przy okazji 50. urodzin Trójki wpadliśmy na pomysł, by ofiarować coś także naszym najmłodszym słuchaczom, którzy słuchają nas z rodzicami i dziadkami i to coś ukaże się 9 maja - wyjaśnił na antenie Trójki Michał Nogaś .

Książeczka "Trójka dzieciom. Dla dorosłych i dla dzieci Baśnie wybrał Program Trzeci" to doskonały prezent na Dzień Dziecka. A jak doszło do jej powstania?

- Poprosiliśmy dwunastu dziennikarzy Trójki o wskazanie swojej ukochanej baśni spośród tekstów braci Grimm oraz Hansa Christiana Andersena i tak powstał ten wyjątkowy zestaw - opowiada w "Trójkowym Znaku Jakości" .
Wojciech Mann, Baszka Marcinik, Artur Andrus, Marek Niedźwiecki, Marcin Łukawski, Kuba Strzyczkowski, Agnieszka Szydłowska, Małgorzata Maliborska, Piotr Stelmach, Michał Olszański, Piotr Baron i Magda Jethon nie tylko wybrali bajki, ale też napisali wprowadzenia. - Wiele jest w tych tekstach ciekawostek, wspomnień z dzieciństwa, a niektórzy z naszych dzienikarzy objawili prawdziwy talent bajkopisarski - podkreśla recenzent. I tak Barbara Marcinik pyta o pochodzenie Baby Jagi, Marcin Łukawski doradza jak być sprytnym niczym Tomcio Paluch, a Kuba Strzyczkowski przyznaje się do niechęci do zapałek przy jednoczesnej sympatii do dziewczynek.
Co jeszcze znalazło się w książce? Jak ilustracje do bajek ocenia Wojciech Mann? Dowiesz się słuchając całego "Trójkowego Znaku Jakości - 4 maja 2012" .


Więcej nie zdradzamy - zapraszamy do czytaniania. O książce będziemy mówić także w audycji "Z najwyższej półki" 6 maja (godz. 21.05), a już 9 maja - w dniu premiery - jedną z bajek będzie można usłyszeć na antenie Trójki . - Przez cały dzień "Śnieżkę" czytać będzie kilkadziesiąt osób pracujących w Trójce także Ci, których nie słychać na antenie.

"Trójkowy Znak Jakości" na naszej antenie w każdy piątek ok. 7.45. Zapraszamy do słuchania!

(asz)

Polecane