Kabaret Elita w Trójce - zobaczcie wideo!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Kabaret Elita w Trójce - zobaczcie wideo!
Kabaret Elita w TrójceFoto: Fot. Polskie Radio

Z okazji 20. rocznicy śmierci Andrzeja Waligórskiego, kierownika Studia 202, na trójkowej scenie spotkali się członkowie popularnego kabaretu oraz ich goście.Występ miał miejsce 6 maja 2012 roku.

"W październiku 1956 wydarzył się Polski Październik. Miał on mnóstwo różnych następstw, a jednym z nich jest Studio 202, nazwane tak od numeru pokoju we wrocławskiej rozgłośni Polskiego Radia. W tym to pomieszczeniu zebrali się etatowi pracownicy Radia oraz współpracownicy i postanowili redagować magazyn rozrywkowy. No i jest magazyn, od trzydziestu pięciu lat" - pisał w 1991 roku Andrzej Waligórski.

Zmarły rok później (10 maja 1992 roku) aktor, poeta, satyryk, dziennikarz i długoletni współpracownik Polskiego Radia we Wrocławiu stworzył postać Dreptaka, był autorem m.in. "Bajeczek Babci Pimpusiowej" oraz popularnego słuchowiska radiowego "Rycerze". Współpracę z Kabaretem Elita Waligórski rozpoczął, gdy członkowie grupy dołączyli w latach 70. do redakcji Studia 202.

Znakomity Andrzej Waligórski stał się oczywiście automatycznie członkiem kabaretu, dzieląc swój czas między kierowanie redakcją, a występy estradowe. Był z Elitą aż do swej przedwczesnej śmierci, a członkowie zespołu starają się dziś kontynuować jego dzieło, pisząc i nagrywając najstarszą audycję rozrywkową w historii Polskiego Radia. Obliguje ich do tego, ukute przez Andrzeja, fundamentalne hasło "Hej, szable w dłoń!" - piszą na swojej stronie członkowie kabaretu: Jerzy Skoczylas, Leszek Niedzielski i Stanisław Szelc.

A wśród gości na scenie Muzycznego Studia Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej pojawili się: Krzysztof Kowalewski i Olek Grotowski.

Polecane