Kora: przyroda sobie bez nas poradzi, my bez niej nie

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Kora: przyroda sobie bez nas poradzi, my bez niej nie
KoraFoto: Materiały do płyty "Ping Pong", fot. Andrzej Tyszko

- Są akcje, które nie są picem i właśnie ta inicjatywa - "PioSęki, czyli drzewa przebojów", w ramach której zostanie posadzonych 50 tys. drzew, jest czymś wspaniałym - mówi Kora Jackowska i zachęca do włączenia się do trójkowej akcji ekologicznej.

Posłuchaj

Z Korą o akcji "PioSęki, czyli drzewa przebojów" rozmawia Marek Niedźwiecki
+
Dodaj do playlisty
+

W rozmowie z Markiem Niedźwieckim piosenkarka podkreśliła, że brakuje jej w dzisiejszych społeczeństwach szacunku dla wszystkiego, co żyje. - Tak było dawniej, a dziś człowiek chce sobie wszystko podporządkować, to jest nieprawdopodobnie nieekologiczne podejście do świata - mówi artystka.

Kora Jackowska podkreśliła, że wszelkie działania należy zaczynać od siebie. - Nam się często wydaje, że nie ma znaczenia, czy ja podniosę papierek, skoro inni je rzucają. Jeżeli 50 tysięcy ludzi zacznie podnosić papiery, 50 tysięcy ludzi będzie zakręcać wodę w kranie, czy sortować śmieci, to to się będzie powiększać - podkreśliła.

/

Dlatego właśnie Trójka zaprasza słuchaczy do wzięcia udziału w proekologicznej akcji "PioSęki, czyli drzewa przebojów" . Na 50-lecie Programu 3 Polskiego Radia współorganizator akcji, firma Inforsys, rozda 50 tysięcy sadzonek drzew z autografami znanych polskich artystów, które można posadzić w przydomowym ogródku lub w wybranym punkcie miasta. Artyści, którzy zdecydowali się wesprzeć akcję, to m.in.: Artur Andrus, Piotr Baron, Edyta Bartosiewicz, Urszula Dudziak, Stefan Friedmann, Kora, Dorota Miśkiewicz, Wojciech Młynarski, Marek Niedźwiecki. Każdy chętny może bezpłatnie odebrać sadzonkę drzewa, a drugą sprezentować komuś bliskiemu wraz z tabliczką z dedykacją (formularz zamawiania drzewek można znaleźć na stronie naszpark.pl ).

Z okazji 30-lecia "Listy Przebojów Programu 3" w Alei Radiowej Trójki w Warszawie zostanie posadzony 30-letni klon, do którego każdy może dodać swoją dedykację za pomocą strony internetowej facebook.pl/paczkomaty. Sadzenie drzewa odbędzie się w piątek, 27 kwietnia od godz. 11.00 i będzie relacjonowane na antenie Trójki. Na klonie znajdzie się okolicznościowa tabliczka opatrzona fragmentem "Ballady o Baronie, Niedźwiedziu i Czarnej Helenie” – singla Artura Andrusa nagranego z okazji 1500. wydania "Listy Przebojów”, będącego prezentem dla prowadzących. Sadzeniu drzewa będzie towarzyszyć zakopywanie skarbu – trójkowego przesłania dla przyszłych pokoleń słuchaczy.
W całej Polsce zostanie też posadzonych 30 specjalnych drzew na cześć 30 piosenek z 30-letniej historii "Listy Przebojów Programu 3”. Każde drzewo będzie opatrzone tabliczką z tytułem danego przeboju.

- Podziwiam, patrzę, nie rozumiem, ale kocham - mówi o drzewach Kora Jackowska i dodaje, że gdyby mogła być drzewem, chciałaby być brzozą. Wokalistka Maanam wymienia utwory "Eksplozja" i "Strefa ciszy" jako te, które mówią o przyrodzie i o drzewach.

Sponsorami akcji są Amica, DrzewkoNaPrezent.pl, Inforsys oraz Paczkomaty InPost.

Polecane