Edyta Bartosiewicz koncertowo na 30. urodziny Listy Przebojów Programu Trzeciego!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Edyta Bartosiewicz koncertowo na 30. urodziny Listy Przebojów Programu Trzeciego!
Piotr Baron i Marek Niedźwiecki podczas urodzinowego wydania Listy Przebojów Programu TrzeciegoFoto: Fot.: PR

Marek Niedźwiecki, Piotr Baron, Edyta Bartosiewicz i wspaniali goście! W takim doborowym składzie przebiegło urodzinowe wydanie "Listy Przebojów Programu Trzeciego". To już 30 wspólnych lat!30 lat temu Marek Niedźwiecki rozpoczął pierwsze wydanie Listy Przebojów Programu Trzeciego, w którym pierwsze miejsce zdobyła piosenka "I’ll Find My Way Home" duetu Jon and Vangelis. Młody dziennikarz po cichu liczył, że uda się dobrnąć do 100 wydań. Tymczasem w piątek usłyszeliśmy już 1577. wydanie tej kultowej audycji. A był to program wyjątkowy! Rozpoczął się tuż po godz. 19. koncertem od dawna niewidzianej, jedynej w swoim rodzaju Edyty Bartosiewicz, która zgodziła się wystąpić specjalnie na tę okazję. - Jestem przeszczęśliwa, że mnie zaprosiliście na ten jubileusz, to dla mnie niezwykle ważne - powiedziała Artystka.

Tuż po występie przenieśliśmy się do studia, skąd nadaliśmy jubileuszowe wydanie LP3. Przy takiej okazji nie mogło oczywiście zabraknąć urodzinowych gości! Całe wydanie, wyjątkowo, poprowadzili obaj dziennikarze - Marek Niedźwiecki i Piotr Baron.

Poszczególne utwory pierwszej dwudziestki zapowiadali Druhny i Druhowie Zastępowi, czyli redaktorzy, którym w ciągu tych 30 lat przypadło w udziale prowadzenie notowania.
Byli wśród nich m.in.: Artur Orzech, Roman Rogowiecki, Marcin Łukawski, Zbigniew Hołdys, Agnieszka Szydłowska, Tomasz Żąda, Grzegorz Miecugow, Mariusz Owczarek, Piotr Stelmach, Paweł Sito.

A poszczególne utwory pierwszej dwudziestki zapowiadali Druhny i Druhowie Zastępowi, czyli redaktorzy, którym w ciągu tych 30 lat przypadło w udziale prowadzenie notowania.
Byli wśród nich m.in.: Artur Orzech, Roman Rogowiecki, Marcin Łukawski, Zbigniew Hołdys, Agnieszka Szydłowska, Tomasz Żąda, Grzegorz Miecugow, Mariusz Owczarek, Piotr Stelmach, Paweł Sito.

Zapraszamy do obejrzenia nagrania wideo z urodzin!

Z okazji 30-lecia audycji przygotowaliśmy Księgę Słuchaczy LP3 , gdzie każdy może podzielić się z innymi fanami swoimi wspomnieniami, przeżyciami związanymi z Listą. Możecie pisać, a także zamieszczać zdjęcia. Czekamy na Wasze wpisy. Księgę Słuchaczy LP3 znajdziecie TU>>>

Świętowanie urodzin "Listy" rozpoczęliśmy już 16 kwietnia - codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 7.40 zapraszamy do wysłuchania specjalnego cyklu " To tylko tango, czyli 30 lat Listy Przebojów ". Miniserial przygotowany przez Michała Margańskiego potrwa na antenie przez dwa kolejne tygodnie, do 27 kwietnia. Wszystkie odcinki znajdą Państwo TU>>> .

Z okazji jubileuszu "Listy" ukazała się także specjalna kolekcja płyt z piosenkami wybranymi przez Marka Niedźwieckiego i Piotra Barona . Seria "30 lat Listy Przebojów Trójki" obejmuje 13 tomów i zawiera największe hity muzyczne z lat 2007-2011. Płyty można kupić na stronie sklep.polskieradio.pl .

Lista Przebojów Programu Trzeciego jest dla wielu z nas audycją, która była "zawsze". Od momentu, kiedy po raz pierwszy usłyszeliśmy głos Marka Niedźwieckiego , z wypiekami na twarzy czekaliśmy na kolejne notowania, by odnaleźć w nich swoje ulubione piosenki.

Lista towarzyszyła nam w wielu ważnych i przełomowych wydarzeni ac h życia. Przy niej bawiliśmy się, dyskutowaliśmy "aż po świt", nagrywaliśmy na magnetofony szpulowe i kasetowe. Ta audycja to nie tylko zestaw 50 utworów, ale coś więcej, o wiele więcej. To coś specjalnego, co dzieje się między studiem na Myśliwieckiej , a milionami radioodbiorników w całym kraju. A w dobie internetu również na całym świecie.
Kolejnych odsłon Listy Przebojów Programu Trzeciego można słuchać w każdy piątek od 19.05 na antenie Trójki.
Zapraszamy.

Polecane