The Lemonheads w Hydrozagadce

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
The Lemonheads w Hydrozagadce
The Lemonheads Foto: mat. promocyjne

Koncert odbędzie się 9 maja w ramach trasy, podczas której The Lemonheads w całości wykonują płytę "It's A Shame About Ray"!

 

Evan Griffith Dando założył The Lemonheads będąc jeszcze w szkole średniej, w 1986 roku, i do chwili obecnej pozostaje jedynym stałym członkiem zespołu.

Debiutował EP-ką "Laughing All The Way To The Cleaners", dzięki której zespół zyskał uwagę zarówno fanów, jak i wytwórni płytowych. Pomimo ciągłych przetasowań w składzie, The Lemonheads wciąż się rozwijało i pomimo punkowych korzeni grupy w 1992 roku powstał album "It’s A Shame About Ray" – dzieło niemal popowe, które umożliwiło Dando dotarcie do szerszej grupy odbiorców i stanie się medialną gwiazdą.

Po intensywnej trasie koncertowej zespół powrócił do studia i w 1996 roku wydał album "Car Button Cloth". Rok później, podczas Reading Festival, Evan Dando ogłosił rozpad The Lemonheads. Nie wytrzymał jednak długo i na początku XXI wieku znów zaczął działać pod znanym szyldem.

Ostatnim dokonaniem zespołu jest płyta "Varshons" z 2009 roku, zawierająca 12 coverów artystów takich jak Leonard Cohen, Gram Parsons czy… Christina Aguilera!

Polecane