Kozidrak: Niełatwo dziś o dobre piosenki

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Kozidrak: Niełatwo dziś o dobre piosenki
Bajm Foto: mat. prasowe

- Jakość jest dla mnie najważniejsza, pewnie dlatego tak długo szukałam dobrych kompozycji, które mnie zainspirują do pisania tekstów na nową płytę - mówi piosenkarka Beata Kozidrak.

Posłuchaj

Z Beatą Kozidrak rozmawia Marek Niedźwiecki
+
Dodaj do playlisty
+

O pracy nad nową płytą - "Blondynką" - Beata Kozidrak opowiedziała w rozmowie z Markiem Niedźwieckim. Wokalistka Bajm podkreśliła, że ważny jest dla niej spójny przekaz całej płyty, by nie było gorszych i lepszych utworów. - Te jedenaście piosenek jest twórczo przemyślanych, jestem też bardzo dumna z tekstów, podpisuję się pod każdym - wyjaśniła Beata Kozidrak w "Markomanii".

/

"Blondynka" to pierwszy od dziewięciu lat album studyjny grupy, a także jedna z najbardziej osobistych płyt Kozidrak. Album wydany 21 marca już osiągnął status złotej płyty!

- W warstwie muzycznej i aranżacyjnej chcieliśmy pokazać na co nas stać, by były to brzmienia nowoczesne. Aranżacją zajął się Michał Grymuza, ale współpracowaliśmy z wieloma osobami, których praca wiele dała - podkreśliła. Wśród nich byli m.in. Brad Blackwood i Brian Byrne.

W rozmowie z Markiem Niedźwieckim Beata Kozidrak przyznała, że czeka już na koncerty, na możliwość zobaczenia reakcji słuchaczy na nowe utwory.
- Przepraszam, powinnam to zrobić na początku - wszystkiego najlepszego dla całej Trójki i jej wiernych słuchaczy - dodała pamiętając o 50. urodzinach Programu Trzeciego.

Co Beata Kozidrak sądzi o trójkowej Liście Przebojów i jak wygląda współpraca między członkami Bajmu dowiesz się słuchając całej Rozmowy Beaty Kozidrak z Markiem Niedźwieckim. "Markomania" na antenie Trójki w każdą sobotę tuż po 10. 

Polecane