Wielki sukces "Trójki z dżemem - palce lizać!"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Wielki sukces "Trójki z dżemem - palce lizać!"
Trójkowe dżemy. Palce lizać! Foto: fot. PR/W. A. Jurzyk

- Podczas pracy nad tym cyklem spotkałem się z więcej niż 100 osobami, a drugie tyle głosów, osób nieżyjących bądź byłych współpracowników, zabrzmiało z taśm archiwalnych - opowiada Marcin Gutowski.

Posłuchaj

Rozmowa z Marcinem Gutowskim - autorem cyklu "Trójka z dżemem - palce lizać!"
+
Dodaj do playlisty
+

Od 9 stycznia na antenie Trójki towarzyszył nam cykl autorstwa Marcina Gutowskiego pt. "Trójka z dżemem – palce lizać!" przygotowany specjalnie na 50. urodziny Trójki. W 96 odcinkach głosami twórców Trójki i osób z nią związanych opowiadał historię Programu 3 od momentu powstania do dziś.

- To był wspólny pomysł Magdy Jethon i mój, a tytuł podpowiedział Artur Andrus - zdradził autor, podsumowując cykl. Marcin Gutowski podkreślił, że w pierwotnym zamyśle historia Trójki miała zmieścić się w 84 odcinkach, ale powstało ich więcej. - Na antenie nie zmieściło się więcej niż 96 tylko dlatego, że ramówka nie jest z gumy.

Anegdoty, śmieszne historie i wspomnienia zabrzmiały na antenie niczym wyciągane z rękawa, ale nasz redakcyjny kolega zdradza, że nie zawsze było tak łatwo. - W historii Trójki, tak jak w każdej historii, były blaski i cienie. O tych ostatnich też trzeba było opowiedzieć, choć nie wszyscy byli chętni to robić - wspominał w rozmowie z Robertem Kantereitem.

Wszystkich odcinków cyklu można wysłuchać TU >>

/

Marcin Gutowski serdecznie dziękuje wszystkim słuchaczom, którzy przysyłali mu słoiki z dżemem! Idąc ich śladem, postanowiliśmy wyprodukować własny, a o dalszych losach cyklu "Trójka z dżemem - palce lizać!" będziemy Państwa informować na bieżąco. Bo, że ciąg dalszy nastąpi - to pewne!

Która historia, zdaniem Marcina Gutowskiego, jest absolutnym hitem cyklu? Jak rozmawiało się z osobami, które mają nie najlepsze wspomnienia związane z Trójką oraz czego autor dowiedział się przy okazji realizacji tego przedsięwzięcia, dowiesz się, słuchając całej "Rozmowy z Marcinem Gutowskim".

Polecane