Piotr Kaczkowski: Trójka jest jak dom

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Piotr Kaczkowski: Trójka jest jak dom
Foto: Wojciech Dorosz/Trójka

– 15 tysięcy audycji. 15 tysięcy razy powiedziałem: "dzień dobry", "do widzenia", "nazywam się". Nie ma takiego domu, który ma tyle schodów – mówił Piotr Kaczkowski w specjalnej audycji z okazji 50. urodzin Trójki.

Posłuchaj

Piotr Stelmach rozmawia z Piotrem Kaczkowskim - 1.04.2012
+
Dodaj do playlisty
+

Pytany o definicję muzyki, Piotr Kaczkowski odpowiedział, że najtrafniejszą usłyszał od Moby’ego. - On stwierdził, że muzyka jest czymś niedotykalnym, nie da się jej zobaczyć, posmakować. To najbardziej tajemnicza i ulotna ze sztuk – mówił. 

Z kolei Piotr Stelmach przyznał, że  najpiękniejszą definicję muzyki usłyszał dawno temu właśnie od legendarnego redaktora Trójki. - Kiedy jej przy mnie nie ma przez zbyt długi czas, zaczynam ją sobie automatycznie stwarzać, na przykład w stukocie kół pociągu. Muzyka jest czymś, bez czego świat byłby monofoniczny. A tak: jest wielowymiarowy – przytoczył  z pamięci prowadzący Trójkową "Offensywę".

Przy okazji wyjątkowego spotkania nie mogło zabraknąć pytania o powrót Piotra Kaczkowskiego na antenę. – Nie uprzedzajmy faktów. Rok temu powiedziałem: "jestem, wróciłem", a po 6 tygodniach okazało się, że idę na nagłą operację do szpitala, a potem na rehabilitację. Nie chcę, by to się powtórzyło. Dziś mogę powiedzieć, że przede mną jeszcze jeden zabieg. Słucham płyt, słucham Trójki, jestem na bieżąco, choć nie tak, jak wtedy, gdy byłem omnibusem. Pomalutku: zobaczymy jak to pójdzie – powiedział legendarny dziennikarz.

W dniu 50. urodzin Trójki Piotr Stelmach zgromadził w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej najwybitniejszych polskich muzyków. Gośćmi tej wyjątkowej audycji byli: Maria Peszek, Kasia Nosowska, Leszek Biolik, Kora, Zbigniew Hołdys, Janusz Panasewicz, Kasia Kowalska, Mietek Szcześniak, zespół Myslovitz, Monika Brodka, Adam Nowak, Kayah i Stanisław Soyka, Małgorzata Ostrowska, Muniek Staszczyk, Kuba Badach, Dorota Miśkiewicz, Martyna Jakubowicz i Wojciech Waglewski. Na finał wszyscy odśpiewali "Dni, których nie znamy" Marka Grechuty.

Zapraszamy do wysłuchania wywiadu z Piotrem Kaczkowskim i wyjątkowego wykonania utworu Marka Grechuty, który w poniedziałek - 2 kwietnia - jest naszą Piosenką Dnia!

(pg)Polecane