Krzysztof Herdzin Trio w Trójce!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Krzysztof Herdzin Trio w Trójce!
Krzysztof Herdzin Trio w TrójceFoto: fot. PR/D. Kawka

Przez ostatnie lata ukochany skład instrumentalny wybitnego pianisty jazzowego funkcjonował od przypadku do przypadku. W Trójce zespół zaprezentował materiał z płyty "Capacity”, którą wydało Polskie Radio.Koncert odbył się 15 kwietnia (niedziela) o godzinie 20.05 w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej.

Krzysztof Herdzin to znakomity pianista jazzowy, kompozytor, aranżer, dyrygent i producent. Rzadki przykład wszechstronnego artysty, spełniającego się równolegle w wielu dziedzinach.

Chociaż nazwisko Herdzina - kompozytora, aranżera, dyrygenta - pojawia się ostatnimi laty w mediach nader często, to od dawna nie było okazji, by spotkać się z Herdzinem-jazzmanem w jego autorskim projekcie.

/

Krzysztof Herdzin, nagrywając z Cezarym Konradem i Zbigniewem Wegehauptem płytę "Live in Tygmont" (2004), stworzył jedno z najciekawszych w naszym kraju klasycznych triów jazzowych. Wszędzie wywołuje ono zachwyt słuchaczy i podziw krytyków muzycznych. Ale, ponieważ Herdzin jest cenionym mistrzem także na wielu innych muzycznych płaszczyznach, siłą rzeczy dyrygowanie, komponowanie oraz praca aranżerska i producencka zepchnęły na margines funkcjonowanie zespołu.

Teraz jednak słuchacze Trójki byli świadkami powrotu do najbliższego sercu Artysty sposobu uprawiania muzyki - tym razem w odnowionym składzie, z fantastycznym basistą młodszego pokolenia, Robertem Kubiszynem.

Herdzin, Konrad i Kubiszyn znają się od lat. Współpracowali ze sobą wielokrotnie przy okazji najróżniejszych stylistycznie projektów, a prywatnie utrzymują serdeczne relacje, inspirując się tymi samymi gatunkami jazzu. Zespół jest więc jak jeden organizm, "nadający i odbierający na tych samych falach", rozumiejący się bez słów i reagujący błyskawicznie na wszelkie zwroty akcji.
 Krzysztof Herdzin Trio:
Krzysztof Herdzin: fortepian
Robert Kubiszyn: kontrabas, gitara basowa
Cezary Konrad: perkusja

Polecane