Start w dorosłość
2012-03-28, 10:03 | aktualizacja 2012-03-28, 19:03
- Projekt zwiększył ofertę zajęć pozaszkolnych: socjoterapeutycznych, różnego rodzaju zjazdów integracyjnych, dzieciaki jeździły na zawody szachowe - opowiada Małgorzata Pietraszek, dyrektor szkoły w miejscowości Izdebno Kościelne niedaleko Grodziska.
Posłuchaj
- Efekty są ogromne. Projekt pozwolił podtrzymać działalności świetlic, jest ich teraz osiem, dzieci są bardziej wyedukowane, bardziej świadome siebie. Uczyły asertywności, radzenia sobie z problemami, komunikacji, pomagania i odnalezienia się w grupie - wylicza Iwona Chorek, koordynator projektu ”Start w dorosłość”, którego realizacja trwała trzy lata. Większość środków finansowych gmina otrzymała z mechanizmu finansowego EOG.
"Start w dorosłość - zintegrowany system oddziaływań profilaktycznych w gminie Grodzisk Mazowiecki" to projekt mający na celu poprawę stanu zdrowia dzieci i młodzieży oraz zmniejszenie ich podatności na patologie społeczne. Jego głównym celem było podniesienie poziomu wiedzy uczniów i zdobycie umiejętności w funkcjonowaniu w różnych środowiskach (rodzinnym, szkolnym i pozaszkolnym). Oprócz spotkań z wykwalifikowanymi specjalistami, którzy uczyli, jak radzić sobie z uzależnieniami od alkoholu, nikotyny i narkotyków, wprowadzono szereg zajęć, które pokazywały jak w atrakcyjny sposób wykorzystać tzw. czas wolny.
Jak realizację projektu ocenia młodzież, dowiesz się słuchając całego reportażu Alicji Grembowicz pt. “Start w dorosłość”.
Audycja współfinansowana ze środków przekazanych Polsce przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Mechanizmów Finansowych, przygotowana we współpracy z Ministerstwem Rozwoju Regionalnego.