Start w dorosłość

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Start w dorosłość
Foto: Glow Images/East News

- Projekt zwiększył ofertę zajęć pozaszkolnych: socjoterapeutycznych, różnego rodzaju zjazdów integracyjnych, dzieciaki jeździły na zawody szachowe - opowiada Małgorzata Pietraszek, dyrektor szkoły w miejscowości Izdebno Kościelne niedaleko Grodziska.

Posłuchaj

"Start w dorosłość" - reportaż Alicji Grembowicz
+
Dodaj do playlisty
+

- Efekty są ogromne. Projekt pozwolił podtrzymać działalności świetlic, jest ich teraz osiem, dzieci są bardziej wyedukowane, bardziej świadome siebie. Uczyły asertywności, radzenia sobie z problemami, komunikacji, pomagania i odnalezienia się w grupie - wylicza Iwona Chorek, koordynator projektu ”Start w dorosłość”, którego realizacja trwała trzy lata. Większość środków finansowych gmina otrzymała z mechanizmu finansowego EOG.

"Start w dorosłość - zintegrowany system oddziaływań profilaktycznych w gminie Grodzisk Mazowiecki" to projekt mający na celu poprawę stanu zdrowia dzieci i młodzieży oraz zmniejszenie ich podatności na patologie społeczne. Jego głównym celem było podniesienie poziomu wiedzy uczniów i zdobycie umiejętności w funkcjonowaniu w różnych środowiskach (rodzinnym, szkolnym i pozaszkolnym). Oprócz spotkań z wykwalifikowanymi specjalistami, którzy uczyli, jak radzić sobie z uzależnieniami od alkoholu, nikotyny i narkotyków, wprowadzono szereg zajęć, które pokazywały jak w atrakcyjny sposób wykorzystać tzw. czas wolny.

Jak realizację projektu ocenia młodzież, dowiesz się słuchając całego reportażu Alicji Grembowicz pt. “Start w dorosłość”.

Audycja współfinansowana ze środków przekazanych Polsce przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Mechanizmów Finansowych, przygotowana we współpracy z Ministerstwem Rozwoju Regionalnego.

/

Polecane