Nieprzewidywalna "Trójka do potęgi" (wideo)

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Nieprzewidywalna "Trójka do potęgi" (wideo)
Magda Jethon i Wojciech Malajkat na konferencji w Teatrze Syrena, 27.03.2012Foto: Fot.: Marzena Leśkiewicz

- Przygotowania trwają i nie skończą się do premiery, a nawet przez następne 14 razy, kiedy będziemy grali. To nie znaczy, że będzie nieprofesjonalnie, ale nigdy nie zakończymy etapu prób i na tym będzie polegała siła tego przedstawienia - mówił Wojciech Malajkat, reżyser spektaklu.

Posłuchaj

Gwiazdy o swoich rolach w "Trójce do potęgi" - "Zapraszamy do Trójki - popołudnie" 27.03.2012
+
Dodaj do playlisty
+


Już w piątek w Teatrze Syrena odbędzie się premiera naszego urodzinowego spektaklu "Trójka do potęgi" . Dziś podczas konferencji i próby prasowej uchylony został rąbek tajemnicy...

- Nie przewidziałam tego, że 50. urodziny zastaną mnie na tym samym szacownym stanowisku. Musiałam wymyślić więc coś, co przebije zeszłoroczne obchody urodzinowe - powiedziała na dzisiejszej konferencji Magda Jethon , dyrektor Trójki. Zdradziła, że na pomysł spektaklu wpadł dziennikarz Trójki Marcin Zaborski . Pomysł wydał im się od razu świetny, ale nie wiedzieli, jak go zrealizować.
- W pewnym momencie przypomniało mi się, że nasz były dyrektor Grzegorz Miecugow napisał kiedyś powieść. Zadzwoniłam do niego z pytaniem, czy napisze dla nas powieść kryminalną. Zgodził się, ale powiedział, że to nie będzie jeszcze teatr. Wtedy pomyślałam o Wojtku Zimińskim , który ostatecznie zrobił adaptację, a Wojciech Malajkat zgodził się ten spektakl wyreżyserować - tłumaczyła Magda Jethon.

Mateusz Damięcki , który gra w "Trójce do potęgi", nie ukrywał, że rola w spektaklu wymaga od niego wielu poświęceń, przede wszystkim... potrzeby ogolenia się przed występem. Gdy zobaczą Państwo galerię zdjęć z próby medialnej spektaklu, zrozumieją, dlaczego tak jest.

Obok profesjonalnych aktorów na scenie Teatru Syrena wystąpią także amatorzy. Jeden z nich - Zbigniew Hołdys przed premierą jest pełen obaw. - Myślę, że widownia będzie widziała amatora na scenie w pełnej krasie. Frajda jest wielka, tylko tyle, że stracha mam ogromnego - przyznał.

/

"Trójka do potęgi" to współczesna historia, pokazująca w zgrabnej formie komedii kryminalnej, jak zarobić na... małżeństwach. Troje socjologów postanawia odmienić swój los. Zakładają biuro pośrednictwa, by wzbogacić się (znacznie) dzięki kojarzeniu polskich obywateli z obcokrajowcami, którzy marzą o obywatelstwie unijnym. Po początkowym sukcesie sprawy zaczynają się jednak komplikować…

Atutem spektaklu są zarówno znakomici aktorzy (m.in. Katarzyna Figura, Beata Ścibakówna, Krystyna Tkacz, Grażyna Wolszczak, Mateusz Damięcki, Piotr Machalica, Piotr Szwedes, Stanisław Tym), jak i znane postacie, związane z radiową Trójką (Maria Czubaszek, Artur Andrus, Marek Niedźwiecki, Michał Olszański). Na scenie będzie można zobaczyć także m.in. Urszulę Dudziak, Marylę Rodowicz, Justynę Steczkowską, Muńka Staszczyka, Janusza Zaorskiego.

Premiery spektaklu odbędą się 30 i 31 marca. Kolejne spektakle będą grane w dniach 1-5 i 16-20 kwietnia oraz 14-17 maja. Bilety do kupienia w Teatrze Syrena .

 

Więcej informacji o obchodach jubileuszu 50-lecia Trójki można znaleźć na stronie www.50lattrojki.polskieradio.pl

Polecane