Jonny Greenwood: Lubię rozmawiać z Trójką

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Jonny Greenwood: Lubię rozmawiać z Trójką
Foto: Bogdan Frymorgen/www.frymorgen.com

Za nami pierwsze wiosenne, radosne i pełne gości wydanie "Radiowego Domu Kultury". Gitarzysta Radiohead opowiadał o ekscytującej współpracy z Krzysztofem Pendereckim.

Posłuchaj

Jonny Greenwood w rozmowie z Michałem Nogasiem mówi: "Lubię rozmawiać z Trójką"
+
Dodaj do playlisty
+

Z Jonnym Greenwoodem rozmawialiśmy w Londynie. W Barbican Centre odbyła się brytyjska premiera wspólnego przedsięwzięcia gitarzysty Radiohead i jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów współczesnych, Krzysztofa Pendereckiego. Koncert widzieliśmy już we Wrocławiu, podczas Europejskiego Kongresu Kultury. Ale wydaje się, że teraz, w Londynie, orkiestra AUKSO – pod dyrekcją Marka Mosia – zagrała jeszcze lepiej! Była owacja na stojąco, byli wszyscy koledzy Jonny’ego z zespołu, był wielki sukces!
Przed koncertem Greenwood opowiedział RDK o swojej współpracy z Krzysztofem Pendereckim i AUKSO, o tym, jak zrodził się w jego głowie pomysł na wykorzystanie metrowych (!) tykw w utworze "Pacay Tree", a także o tym, co słychać u panów z Radiohead.
Naszymi gośćmi byli też: Katarzyna Betlej, Anna Wójcik, Andrei Iancu i Muhammed Aly Othman. Rozmawialiśmy o "Global Village"- międzynarodowym projekcie AIESEC, który trafił także do nas - (www.aiesec.org/poland).

Agnieszka Kozak, z Miesiąca Fotografii, przedstawiła dziesiątkę wybranych – ich prace zobaczymy podczas tegorocznej, 10. edycji festiwalu – w ramach sekcji Show OFF. (www.photomonth.com). Kaja Stępkowska i Alicja Morawska-Rubczak zapraszały na Małe Warszawskie Spotkania Teatralne (www.warszawskie.org).
Odbyliśmy także "telefoniczną" podróż po Polsce – w tym tygodniu: Rybnik, Nowa Sól i Szczecin. Anna Dudzińska z Radia Katowice przestawiła kolejny "najciekawszy budynek świata", tym razem odwiedziliśmy Brno. A z katowickim Rondem Sztuki będziemy świętować jego 5-lecie!!!

W audycji również zapowiedź Konkursu Dla Młodych Muzyków organizowanego przez TVP Kultura!

Opowiadaliśmy także o festiwalu Upside Down, który właśnie trwa w warszawskim kinie Muranów!


Do usłyszenia w RDK w każdą sobotę w samo południe!
szydłowska+obszańska+nogaś
Nasz Facebook działa non stop!

Polecane