Ryszard Kalisz: Trybunał Stanu to nie odwet

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Ryszard Kalisz: Trybunał Stanu to nie odwet
Ryszard KaliszFoto: Polskie Radio

Ryszard Kalisz (SLD): Posłowie PO i premier, którzy uważają, że nie wypada podpisać się pod wnioskiem i że to forma odwetu, popełniają kolosalny błąd.

Posłuchaj

Ryszard Kalisz (SLD w "Salonie Politycznym Trójki"
+
Dodaj do playlisty
+

Czy politycy Platformy Obywatelskiej mogą liczyć na podpis posłów lewicy pod wnioskiem o Trybunał Stanu dla Zbigniewa Ziobry i Jarosława Kaczyńskiego? Ryszard Kalisz (SLD) zapewnia, że pod dokumentami podpisze się cały klub Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Jak mówił w "Salonie politycznym Trójki", otrzymał dwa tygodnie temu wniosek PO o Trybunał Stanu. - Zawierał dwa punkty z mojego wniosku, który zaproponowałem w zeszłej kadencji, trochę poprawiony. Trzy punkty pochodziły z komisji naciskowej PO – mówił polityk. Jak zapowiada, zamierza się spotkać w tej sprawie z przedstawicielami PO, bo ma do zaproponowania pewne zmiany.

Według Kalisza ci posłowie PO i premier, którzy uważają, że premierowi nie wypada podpisać się pod wnioskiem, ze względu na to, że to forma odwetu, "popełniają kolosalny błąd". - Łączą zarzut dotyczący popełnienia przestępstwa z zarzutem deliktu konstytucyjnego. Ten ostatni ma charakter ustrojowy, nie karny. A chodzi przecież o to, żeby stworzyć standardy funkcjonowania najwyższych przedstawicieli państwa – tłumaczył poseł.

Według niego "trzeba odłożyć politykę, a skoncentrować się na kwestiach ustrojowych". – Jak te ostatnie są istotne, pokazała choćby katastrofa smoleńska – oświadczył poseł SLD.

Audycji "Salon polityczny Trójki" można słuchać od poniedziałku do piątku o 8.13. Zapraszamy.

agkm

Polecane