Dokument pozwala poznawać świat

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Dokument pozwala poznawać świat
Michał MarczakFoto: źr. facebook.com/fffthemovie

- Lubię tematy, które zabierają mnie w miejsca, w jakich normalnie nigdy nie mógłbym być - twierdzi zeszłoroczny laureat trójkowej nagrody Michał Marczak.

Posłuchaj

"Wykrywacz Talentów" - 13 marca 2012
+
Dodaj do playlisty
+

- W kategorii Film laureatem za talent i dojrzałość artystyczną, za poruszające przedstawienie ludzkiej samotności i niezwykłą wrażliwość wizualną w filmie "Koniec Rosji" jest Michał Marczak - ogłosiła 28 czerwca 2011 roku Dyrektor Programu Trzeciego i pomysłodawczyni konkursu "Talenty Trójki" Magda Jethon.

Za dokument "Koniec Rosji" Marczaka uhonorowano także nagrodą Magicznej Godziny na festiwalu PLANETE DOC w 2010 roku, nagrodą Silver Eye na festiwalu w Jihlavie i nominowano do Prix Europa.

W rozmowie z Katarzyną Borowiecką podkreśla, że nie traktuje pracy nad filmami dokumentalnymi jako ćwiczenia, rozgrzewki przed fabułą. - W dokumencie można eksperymentować, można się bawić, każdego dnia poznaje się coś kompletnie nowego - podkreśla.

W fabule, jego zdaniem, jest tak, że świat trzeba poznać wcześniej, dopiero potem zrekonstruować go w filmie. - Fabuła, nad którą teraz pracuję też zrodziła się z filmu dokumentalnego. Okazało się bowiem, że temat jest zbyt skomplikowany dla dokumentu. Trzeba więc wybrać odpowiednie medium - dodaje.

Michał zdradza, że powoli zbiera obsadę, a jedną z ról wstępnie zgodził się zagrać Andrzej Chyra. Ma to być alternatywny film, bardzo autorski.

 

"Wykrywacz talentów" na antenie Trójki w każdy wtorek o godz. 11.20. Zapraszamy do słuchania!

(asz)

Polecane