Magda Umer czyta wiersz Wisławy Szymborskiej o... Elli Fitzgerald

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Magda Umer czyta wiersz Wisławy Szymborskiej o... Elli Fitzgerald
Ella Fitzgerald Foto: William P. Gottlieb/Wikipedia Commons

- To jedna z najbliższych mi osób. Gdybym urodziła się za wcześnie, by poznać jej poezję... to byłoby straszne - wyznała znakomita piosenkarka w specjalnym wydaniu "W Tonacji Trójki".

Posłuchaj

Magda Umer czyta wiersz Wisławy Szymborskiej o... Elli Fitzgerald
+
Dodaj do playlisty
+

- Panią Wisławę poznałam tutaj, na Myśliwieckiej, w Studiu im. Agieszki Osieckiej - wspomina Magda Umer. - Dostałam wtedy dedykację na płycie: "Magdzie Umer, mojej sympatii, co da się uzasadnić". Ale w zamieszaniu poetka zapomniała się podpisać...

Okazuje się, że Pani Magda świetnie znała poezję Szymborskiej już na początku lat 70., gdy napisała pracę magisterską poświęconą przyszłej Noblistce. Kilka wierszy przytoczyła zresztą na antenie Trójki. A wśród nich "Ellę w niebie", czyli  hołd dla Elli Fitzgerald, która była jedną z ulubionych piosenkarek Pani Wisławy. 

Dlatego właśnie specjalne wydanie "W Tonacji Trójki" wypełniły - oprócz fragmentów poezji Szymborskiej w interpretacjach Magdy Umer - nagrania "Pierwszej Damy Piosenki". Zachęcamy do wysłuchania całości programu.

Portal polskieradio.pl przygotował serwis specjalny poświęcony Noblistce. Przypominamy wywiady przeprowadzone z poetką, audycje poświęcone jej twórczości, a także wspomnienia o niej. Zapraszamy do zapoznania się z nimi TU>>

W audycji zabrzmiały następujące utwory:

Ella Fitzgerald & Buddy Bregman's Orchestra "Too Young For the Blues"

Ella Fitzgerald "Lush Life"

Ella Fitzgerald & Paul Smith Septet "Just A Sittin' And A Rockin"

Ella Fitzgerald "Oh, Lady Be Good!"

Ella Fitzgerald "Blue Skies"

Hanna Banaszak "Nienawiść"

Polecane