Budujemy relację z architektami

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Budujemy relację z architektami
Foto: Mtaylor848/Wikimedia Commons/lic. CC

Architektura musi być bardzo logiczna, by działać. Dzięki prezentacjom multimedialnym i filmom dokumentalnym w lutym będzie się można w Warszawie zbadać jej tajniki.

Posłuchaj

Warszawskie spotkania z architekturą
+
Dodaj do playlisty
+

To, co najciekawsze w polskiej architekturze portal sztuka-architektury.pl prezentuje m.in. dzięki plebiscytowi "Polska architektura XXL". Lista najciekawszych obiektów, akcji społecznych, miejskich wydarzeń pojawia się w każdym roku.

Teraz rusza cykl spotkań poświęconych architekturze. Będzie okazja by porozmawiać z polskimi architektami, projektantami wnętrz, animatorami kultury.

- Chcemy budować język rozmowy o architekturze. Zaproszeni architekci mają za zadanie przygotować multimedialną prezentację. Dzięki niej można się będzie przekonać co to znaczy architektura, która działa, która jest logiczna - mówi organizator akcji Krzysztof Sołoducha.

Spotkania będą się odbywać w lutym, w każdy czwartek, w warszawskim klubie Sztuka Architektury.

- Otrzemy się także o międzynarodową architekturę, a to dzięki filmom prezentującym największe postaci architektonicznego świata i ich projekty - zapowiada w "Terenie Kultura" Agnieszka Obszańska.

 

usc

Polecane