"Muppety" powracają w amerykańskim stylu

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Muppety" powracają w amerykańskim stylu
Kadr z filmu "Muppety" Foto: fot. materiały udostępnione w ramach patronatu przez Forum Film Poland Sp. z o.o.

- Pamiętamy jaka była polska rzeczywistość lat 80., wtedy "The Muppet Show” to było coś zupełnie niezwykłego - łączyło szaloną telewizję, anarchiczny humor, kino, telewizję i teatr kukiełkowy - wylicza Krzysztof Dużyński.

Posłuchaj

"Trójkowo, filmowo" - 22 stycznia 2012
+
Dodaj do playlisty
+

To film familijny - dzieciom przybliży dobrze znane postaci, a rodzicom przypomni ich własne dzieciństwo. - Film zachęca do obejrzenia "The Muppet Show” sprzed lat - mówi Krzysztof Dużyński z firmy dystrybucyjnej Forum Film.  W rozmowie z Ryszardem Jaźwińskim wyjaśnia, że jesteśmy złapani w sentymentalną pułapkę. - Okazało się, że recenzenci pisząc o tym filmie, od razu zaczynają mówić o sobie, przywołują życiowe sprawy wpisane w codzienność, którą ubarwiało wspólne oglądanie Muppetów – opowiada gość Trójki.

W wersji kinowej, choć przeważa humor amerykański, a nie brytyjski, do którego większość z nas była przywiązana, to bohaterowie powracają bez zmarszczek i są uroczo nieprzewidywalni jak zawsze. "Muppety" powracają! Czy jak dawniej w niezwykłej aurze szaleństwa, tworzenia teatru z nieprzewidywalnym skutkiem, ale zawsze szczęśliwym finałem, by się o tym przekonać, trzeba wybrać się do kina.

W audycji "Trójkowo, filmowo" także:
- Anna Trzewiczyńska reprezentująca firmę dystrybucyjną Kino Świat opowiada o filmie "Rzeź" Romana Polańskiego i oscarowych nominacjach, które poznamy już we wtorek;
- na tzw. shortliście nominacji do Oscarów znalazł się film "W ciemności" Agnieszki Holland - o pracy na planie opowiadali: Robert Więckiewicz, Agnieszka Grochowska i Kinga Preis;
- kulturoznawca Joanna Sawicka mówiła o premierze nadchodzącego tygodnia - filmie "Combat girls. Krew i honor" Davida Wnendta - mocnej i prawdziwej opowieści o młodych neonazistkach w Niemczech, gdzie film wywołał silne emocje i wzbudza kontrowersje.

"Trójkowo, filmowo" na antenie Trójki w każdą niedzielę o godz. 14.05. Zapraszamy!

Polecane